MojAndroid

Hoci na aktualizácie sa zvykneme pomerne tešiť, nie vždy dopadnú podľa našich predstáv. Včera sme vás informovali o problémoch s aktualizáciou na Nexus 7 a zdá sa, že je tu ďalší Nexus-problém. Tento raz však ide o Nexus 5. Niektorí majitelia hlásia, že po OTA aktualizácii na Android 5.1 Lollipop zaznamenali potiaže s aplikáciou fotoaparátu.

Podľa správy o tejto chybe sa po aktualizácii na verziu 5.1 Lollipop aplikácia fotoaparátu v rámci používania aplikácií ako Twitter, Instagram či Snapchat neočakávane zatvorí. Stať sa to dokonca môže i v prípadoch, keď sa spúšťa samotná predvolená aplikácia fotoaparátu. Záležitosť sa dá vyriešiť rebootovaním zariadenia, no povedzem si úprimne, že to nie je práve najideálnejšia cesta. Okrem toho sa po čase problém opäť dostaví. Na niektorých zariadeniach je reboot dokonca nutné vykonať až dva a viac razy na to, aby sa dal fotoaparát opäť do normálu.

Používatelia by teda mohli počkať, kým Google opraví existujúce chyby v systéme a do aktualizovania sa vrhnúť až potom. Snáď bude Google rýchlo reagovať a dá záležitosť s updatom na Nexuse 5 do poriadku.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+