MojAndroid

Zatiaľ čo Android 4.2, ktorý bol predstavený len pred niekoľkými týždňami sa len začína objavovať na prvých zariadeniach, už tu máme prvé správy o jeho nástupcovi. Najnovšia verzia Androidu Jelly Bean bola len akýmsi minoritným updatom, ktorý síce priniesol zaujímavé novinky, no nenaplnil očakávania všetkých. Najnovšie sa diskutuje o Androide vo verzii 5.0 Key Lime Pie, ktorý sa objavil v benchmarkoch Nenamark spolu so smartfónom Sony s kódovým označením LT30i.

Ruský analytik Eldar Murtazin pritom tvrdí, že Android 5.0 bude predstavený niekedy vo februári alebo marci a na zariadeniach by sa mohol objaviť už v priebehu mája alebo júna budúceho roka. Nová verzia by podľa nepotvrdených informácií mala prieniesť najmä vylepšenia pre zariadenia s väčšími uhlopriečkami displejov. Android tablety by tak už v priebehu budúceho roku mohli zažiť ďalšiu revolúciu podobnú tej, keď Google predstavil prvú verziu Androidu 3.0 Honeycomb – tá bola výlučne určená len pre zariadenia tohto typu.

Čo sa týka samotného zariadenia, ktoré sa objavilo v benchmarku s Androidom 5.0, to je vybavené štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon MSM8260 s taktom 1,6GHz a staršou grafikou Adreno 220. Tiež obsahuje displej s rozlíšením 720p a neznámou uhlopriečkou. Pravdepodobne ide o upravenú verziu Xperie T, ktorá nesie kódové označenie LT30.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne iné dôkazy o existencii Androidu 5.0 okrem vyššie spomínaného benchmarku, takže pravdivosť tejto správy zatiaľ berieme s rezervou. Ako sa vám však pozdáva myšlienka na to, že Google by už o niekoľko mesiacov mal vydať ďalšiu verziu Androidu?

Zdroj: phonearena

20.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+