MojAndroid

Je tomu len niekoľko desiatok hodín, čo sa finálna verzia Androidu 5.0 dostala na Nexus 5, Nexus 7 (2013) a Nexus 10. Majitelia týchto zariadení si podľa nášho návodu systém nainštalovali do svojich smartfónov a tabletov, no v smútku ostali majitelia staršieho Nexusu 4, ktorý dodnes najnovší Android 5.0 Lollipop nedostal. To sa ale mení uvoľnením systémového obrazu na stránkach Android Developers.

android-l-titulka

Náš tip
Android 5.0 Lollipop pre Nexus 4 je pripravený, vo vašich mobiloch už čoskoro

Systém pre Nexus 4 nesie označenie LRX21T a je z 21. októbra tohto roka rovnako, ako je to aj v prípade ďalších Nexus zariadení. Balíček s novým Androidom má veľkosť 471 MB, a tak vám ho odporúčame stiahnuť cez Wi-Fi, aby ste zbytočne neplatili za mobilné dáta. Postup pri inštalovaní je rovnaký ako v prípade iných Nexusov a nájdete ho v už spomínanom návodeAk sa nový systém rozhodnete nainštalovať na svoj Nexus 4, tak nám napíšte, ako ste s ním spokojní a či ste počas prvých chvíľ používania nezaznamenali nejakú chybu či nedostatok. Ak sa manuálnej inštalácie bojíte, tak si počkajte na OTA aktualizáciu, ktorá by mala prísť do niekoľkých dní.

Zdroj: Google

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+