MojAndroid

Poznáte funkciu Moto display, ktorá sa po prvýkrát objavila v zariadeniach spoločnosti Motorola? Ide o notifikácie, ktoré sa na displeji zobrazia aj vo vypnutom stave, a to v prípade AMOLED panelov len na vybraných pixeloch. Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom či gestami, pomocou ktorých môžete bez dotykov napríklad zodvihnúť prichádzajúci hovor alebo stíšiť zvonenie. Tieto funkcie boli doteraz exkluzívne dostupné len pre majiteľov Motoroly X a novej generácie tohto smartfónu, prípadne pre tých, čo si nainštalovali aplikácie tretích strán. Na obchode Play alebo na XDA developers sa ich objavilo niekoľko. Pod názvom Ambient display však budú teraz dostupné pre všetkých v novom Androide 5.0.

Náš tip
Veľký zoznam všetkých zmien v Android 5.0 Lollipop

Nexus-6-Android-5.0-Lollipop-Ambient-Display-edit

O novej funkcii sme sa dozvedeli z finálnej verzie ROM Androidu 5.0, no Google novú funkciu zmieňuje aj v oficiálnom zozname noviniek nového OS, a to v nasledovnom znení “Pri podporovanom hardvéri, prebudenie zariadenia pri zodvihnutí telefónu alebo dvojitým poklepaním na displej”. Fungovať však bude iba na podporovanom hardvéri s potrebnými senzormi. To, či bude nutná aj prítomnosť AMOLED displeja ostáva zatiaľ otázne, no pravdepodobne to podmienkou nebude. Nový typ notifikácií a interakcie s telefónom alebo tabletom, si tak budú môcť užívať všetci s najnovším Androidom.

Zdroj: phandroid

21.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+