MojAndroid

Po tom, čo sa Android fanúšikovia dozvedeli, že ďalšia verzia systému Android ponesie názov KitKat, mnoho z nich už len úpenlivo čaká, kedy bude predstavený a aké zmeny im prinesie. Najnovšie úniky informujú, že okrem iného sa bude jednať aj o niekoľko dizajnových zmien používateľského prostredia samotného systému, ako aj predinštalovaných aplikácií. Na stránke 9to5Google sa totižto objavili fotografie zariadenia s novým systémom.

Android 4.4 KitKat fotografie

Na fotografiách je možné vidieť zmenu dizajnu základných aplikácii Správy a Telefón. Zároveň si môžeme všimnúť aj ďalšiu novinku a tou je zmena farby notifikačnej lišty podľa farby navigačnej lišty aplikácie. Takúto funkciu má aj konkurenčný iOS od verzie 6.0. Ďalšia zmena sa týka farby prvkov v notifikačnej lište, ktorá je teraz biela. Ikony telefónu, správ alebo nastavení sú zmenené v štýle flat dizajnu, takže nová verzia by sa mohla byť celá ovplyvnená v tomto smere. Inou zaujímavosťou sa stal priesvitný pás so softvérovými tlačidlami, ktorý je vidieť na fotografii domovskej obrazovky.

Android 4.4 KitKat fotografie

Uvedené fotografie môžu byť skutočné, no zároveň sa môže jednať aj o falzifikáty. Každopádne dizajnové zmeny sa zdajú byť zaujímavé a určite sa nájde mnoho používateľov, ktorí by ocenili malé vizuálne zmeny v systéme. Aký je váš názor na tieto zmeny ?

Zdroj: 9to5Google

23.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+