MojAndroid

S touto informáciou prišli kórejské médiá, podľa ktorých vizuálne a funkčné zmeny v OS na smartfónoch budú len minimálne. Google sa namiesto nich sústredil viac na používateľské prostredie a interakciu menších zariadení s televízormi. Zmeny sa majú týkať aj vývoja aplikácií.

Lenovo_2103507b

Ilustračný obrázok

Nové informácie o Androide 4.4 KitKat zapadajú aj do nedávnych správach o pripravovanom rebrandingu Google TV na Android TV. Nové zariadenia Android TV by tak mali byť robustnejšie a všestrannejšie. Je to ďalší smer, ktorým sa môže operačný systém Android uberať. Televízor je dnes už v každej domácnosti a príležitosť dostať do našich obývačiek aplikácie a operačný systém priamo od Google, si internetový gigant určite nechce nechať ujsť. Po dobití trhu so smartfónmi je tak možné, že plánuje boj na úplne inom fronte.

Či sa k jeho snaženiu pridajú aj výrobcovia TV zatiaľ nevieme povedať. Jedno je však isté. Súčasné SMART televízory trpia nezjednoteným štandardom a takmer každý výrobca používa vlastný OS s vlastnými aplikáciami. Google by to mohol zmeniť a ponúknuť zjednotenú platformu, ktorá by bola zaujímavejšia, ako pre vývojárov tak aj koncových zákazníkov. Je však otázne, či sa k tomuto snaženiu pridá aj Samsung, ktorý údajne pracuje na zdokonaľovaní operačného systému Tizen práve pre použitie s televízormi.

Zdroj: unwiredview

24.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+