MojAndroid

Opäť vám prinášame ďalšiu nádielku aplikácií z nového Androidu 4.2 Jelly Bean. Po aplikáciách galérie, fotoaparátu, klávesnice či zvonení a pozadí, vám dnes ponúkame na stiahnutie nové hodiny Androidu 4.2 a najnovšiu verziu Google Play. Na konci článku nájdete tiež link na stiahnutie finálnej verzie klávesnice, ktorá bola extrahovaná už z najnovšieho systémového obrazu smartfónu LG Nexus 4.

Aplikácia hodín z Androidu 4.2, ponúka svojim používateľom niekoľko noviniek. Okrem nového používateľského prostredia sú to funkcie pre meranie času (stopky), nastavenie budíka a časovač – všetky ich nájdete umiestnené v jednej spoločnej aplikácii. Poďme si popísať jednotlivé funkcie. Časovač robí presne to, čo by ste od neho mohli očakávať. Môžete si teda nastaviť určitý čas, ktorý sa bude odpočítavať po sekundách až do nuly, kedy sa spustí alarm. Nastaviť pritom môžete niekoľko  časovačov, ktorým je možné priradiť aj menovky.

 

Hodiny okrem toho, že podporujú zobrazenie času v rôznych mestách z celého sveta, ponúkajú aj funkciu budíka, ktorého nastavenie je vďaka intuitívnemu používateľskému prostrediu veľmi jednoduché. Posledná funkcia pre stopovanie času umožňuje používateľovi spustenie časomiery a zaznamenanie niekoľkých medzičasov – namerané časy môžete jednoducho zdieľať pomocou e-mailu alebo iného dostupného prostriedku.

  

Aplikáciu hodín nainštalujete do svojho zariadenia s Androidom 4.1 Jelly Bean flashnutím tohto súboru => Download. Aplikácia počas nášho krátkeho testovania fungovala bez akýchkoľvek problémov. Jedinou chybou je problémové zobrazenie notifikácie v notifikačnej lište, ktoré však podľa všetkého môže byť opravené až po vydaní SDK pre Android 4.2.

Stiahnuť si teraz môžete aj novú verziu klávesnice (kompatibilná s Androidom 4.0+), ktorá by mala byť už vo finálnej verzii. Nakoniec ešte prikladáme aj link, pomocou ktorého získate najnovšiu verziu Google Play. Tá prináša len niekoľko malých zmien v podobe ikon aplikácií s väčším rozlíšením 144x144px pre niektoré tablety.

Zdroj: androidpolice

3.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+