MojAndroid

Predstavenie smartfónu s 24 GB RAM nie je dnes ničím zvláštnym, predovšetkým pokiaľ ide o čínske modely. Vlajkové lode rozličných čínskych gigantov nedisponujú iba 16 GB RAM, ako sme boli donedávna zvyknutí, ale už aj 24 GB. Podľa aktuálnych správ by mali rozličné značky testovať zariadenia, ktoré majú až enormných 32 GB operačnej pamäte. Téme sa venuje portál Android Authority.

Veľkosť operačnej pamäte v smartfónoch prevýši počítače

Medzi telefóny s 24 GB operačnej pamäte patria napríklad modely OnePlus Ace Pro 2, REDMAGIC 8S Pro či Realme GT 5. S takého obrovského množstva RAM by vedeli ťažiť jazykové modely pre generatívnu AI – z čoho zrejme nebude ťažiť jediný bežný používateľ. Toľko operačnej pamäte rozhodne nemá ani väčšina dnes bežne využívaných osobných počítačov. Pre koho by teda bol takýto mobil určený?

Nubia RedMagic 8S Pro
Nubia RedMagic 8S Pro | Zdroj: 91mobiles.com

32 GB RAM v Android smartfóne potenciálne zúžitkujú napríklad tí, ktorí zvyknú svoj telefón pripájať na externý displej a používajú ho ako desktopovú zostavu. Dovolíme si však tvrdiť, že aj na takéto použitie je ale momentálne všetko nad 16 GB ešte prestrelené. Momentálne nie je známe, ktoré smartfóny s tak veľkou operačnou pamäťou onedlho prídu na trh, no jedno je zrejmé. Ide skôr o marketing, ktorého cieľom je prilákať tú skupinu používateľov, ktorým veľmi záleží na papierových špecifikáciách. Mať 32 GB RAM v telefóne musí byť bez pochýb zaujímavý a pre niekoho aj celkom lákavý pocit.

Koľko RAM má váš smartfón?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Kedy bude predstavený Android 14? Vydanie sa neočakávane presúva
8.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+