MojAndroid

Android 14 je vo fáze testovania po dobu už niekoľkých mesiacov. Sme zvyknutí, že predstavenie stabilnej verzie prebieha v auguste. Ten je už však za nami a žiadna oficiálna verzia stále neexistuje. Kedy by sme sa jej teda mali dočkať? Téme sa venuje GSMArena.

Kde je stabilná verzia systému Android 14?

K dispozícii boli informácie o tom, že Android 14 by mal byť vydaný v priebehu septembra. Teraz sa však zdá, že bude nutné čakať až do októbra. Google ho konkrétnejšie pravdepodobne vydá 4. októbra. Ide o dátum, kedy sa bude konať aj predstavenie nového hardvéru od tohto amerického giganta, ako napríklad série smartfónov Google Pixel 8 a smart hodiniek Pixel Watch 2. Vznik takejto situácie rozhodne nebol predom očakávaný. Novú verziu operačného systému totiž Google doteraz zvykol uvádzať jeden až dva mesiace predtým, než svetu ukázal novú sériu Pixelov.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktuálne nám nie je známe, prečo sa to takto udialo, no pravdepodobne je Android 14 ešte plný chýb a vývojári potrebujú čas na ich vyladenie. Niektorí výrobcovia prehlásili, že aktualizáciu na najnovšiu stabilnú verziu Androidu vydajú už v nasledujúcom mesiaci. Uvidíme, či s týmto problémom rátali, alebo zostanú prekvapení aj oni a spustenie aktualizácií budú musieť odložiť. Nie je vylúčené, že Google nový Android vydá aj skôr, no vzhľadom na známe informácie je to nepravdepodobné.

Náš tip
Google mení logo Androidu, takto bude vyzerať

6.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+