MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je posledný mesiac výrazne aktívna v aktualizáciách svojich smartfónov a najnovším príkladom je model Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Podľa portálu GizmoChina mu aktualizácia prináša systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14.

Pre Xiaomi Mi 11 Lite 5G je to už druhá systémová aktualizácia

Xiaomi Mi 11 Lite 5G prišiel na trh v roku 2021 s nadstavbou MIUI 12.5, ktorá bola postavená na Androide 11. Najnovšia aktualizácia Mi 11 Lite 5G na MIUI 14 ja Android 13 je tak už jeho druhou systémovou aktualizáciou.. Číslo firmvéru aktualizácie je V14.0.3.0.TKIMIXM. Súčasťou aktualizácie je aj januárová bezpečnostná záplata.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Xiaomi Mi 11 Lite 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú smartfóny nižších tried. Android 13 nedávno dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra predstavil spoluprácu so svetoznámou automobilkou
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+