MojAndroid

Na trhu existuje množstvo riešení pre vzdelávanie pomocou moderných technológií a niektoré získali istú mieru úspechu, no naopak niektoré nie. Objavilo sa však nové riešenie, ktoré podľa nášho názoru získa veľké uplatnenie, aspoň čo sa týka zahraničných skôl. Po mesiacoch testovania a ladenia softvéru predstavil nový startup Amplify Education prvú verziu 10-palcového Android tabletu s upraveným softvérom, určený výhradne pre vzdelávanie a školy.

Amplify tablet do skoly

Predinštalovaný softvér tabletu obsahuje všetko čo bude študent v priebehu školského roka potrebovať a s čím sa stretne, vrátane kníh, testov, učebníc a iných materiálov. Učitelia majú možnosť monitorovať svojich žiakov a jednotlivé lekcie môžu cieliť na celú triedu alebo na malé skupinky. Môžu sledovať aké webové stránky študenti navštevujú, prípadne na akej strane majú otvorenú elektronickú knihu. Softvér učiteľa umožňuje aj vytvorenie ankiet, vyzvať študentov aby sa hlásili prípadne získať ich pozornosť odoslaním správy na obrazovku každého tabletu v triede.

Amplify tablet sa bude predávať výhradne školám. Wi-Fi verzia bude dostupná za uvádzaciu cenu 299 dolárov pri nákupe s dvojročným predplatným vyučovacieho softvéru, ktorý bude stáť 99 dolárov ročne. Zaujímavá je možnosť zakúpiť tablet so 4G dátovým paušálom. V tomto prípade vá výde 349 dolárov, plus ročný poplatok 179 dolárov.

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+