MojAndroid

Na populárnej stránke Indiegogo, ktorá pomáha získať peniaze na kreatívne nápady a ich realizáciu pomocou tzv. “davového financovania”, sa objavil nový a úspešný projekt s názvom Amiigo. Jedná sa o fitness náramok pre monitorovanie používateľa počas športovej aktivity, ktorý posúva tento koncept na ďalšiu úroveň. Amiigo poskytuje osobnejšie informácie o cvičení a dokáže zistiť čo presne robíte a ako na to reaguje vaše telo. Rozpozná desiatky rôznych aktivít a získané dáta spája so srdcovou frekvenciou, hladinou kyslíka v krvi a množstvom spálených kalórií. Aby toho nebolo málo, sleduje váš pokrok a hodnotí ho bodmi, ktoré môžete neskôr zdieľať s priateľmi.

Amiigo fitness naramok pre Android

Amiigo je rozdelený na dve časti a to na náramok, ktorý sleduje pohyby vrchnej časti tela a na klip pre obuv, ktorý zaznamenáva naopak pohyb spodnej časti tela. Obe časti komunikujú s Android alebo iOS zariadením prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth 4.0 a dokážu pracovať aj samostatne, napríklad v prípadoch, keď nenosíte obuv alebo nemôžete mať nič na zápästí. Čo mnohí zákazníci ocenia je to, že Amiigo má zabudovanú vnútornú pamäť, ktorá dokáže ukladať dáta po dobu niekoľkých hodín. To znamená, že nebudete musieť byť neustále pripojený na váš smartfón, prípadne si ho nebudete musieť brať vôbec.

Amiigo fitness naramok pre Android

Projektu Amiigo sa už podarilo vyzbierať ďaleko viac finančných prostriedkov ako bolo potrebné. Z pôvodného cieľa 90 000 dolárov, vyzbierali takmer 600-tisíc dolárov, čo značí veľký záujem zo strany zákazníkov. Zariadenie mohli prispievatelia získať za sumu 99 dolárov, predpokladaná predajná cena a uvedenie na trh zatiaľ nie je známe.

Zdroj: indiegogo

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+