MojAndroid

Súčasný systém doručovania zásielok by sa čoskoro mohol dočkať novej revolúcie. Amazon, ktorý je jedným z najväčších poskytovateľov služieb v oblasti elektronického obchodu na svete, pripravuje totižto úplne nový spôsob, ako rýchlo a bezpečne zásielku doručiť až pred dvere vášho domu a to už do 30 minút od jej odoslania. Samozrejme, aj tento má svoje obmedzenia a bude k dispozícii len v niektorých lokalitách v rámci služby Amazon Prime Air.

amazon1

Jeff Bezos, CEO spoločnosti Amazon, vysvetľuje ako by mal celý systém fungovať. Balík s objednaným tovarom je po bežiacom páse doručení až k bezpilotnej oktokoptére, ktorá ho vyzdvihne a doručí na stanovenú adresu. Tento “kuriér” budúcnosti, dokáže síce niesť tovar len do hmotnosti približne 2,3 kg, ale ako Bezos ďalej informuje, až 86% objednávok túto hmotnosť aj tak neprekročí. Dolet oktokoptéry činí približne 10 km, takže doručovanie bude možné len v blízkosti distribučného centra Amazonu a to len v oblastiach, v ktorých získajú povolenie na ich lietanie.

amazon

Akonáhle sa Amazonu podarí vybaviť potrebné povolenia a vymyslí bezpečný spôsob odovzdania tovaru zákazníkom, spoločnosť plánuje spustenie služby. Pravdepodobne sa tak však nestane skôr ako za 4 – 5 rokov, kedy by mala spoločnosť doladiť všetky detaily. Ako ale Jeff Bezos povedal “Stane sa to skutočnosťou a bude to aj fungovať. Užijeme si s tým veľa zábavy.

Či sa niekedy niečoho podobného dočkáme aj v naších končinách, to si zatiaľ netrúfam ani odhadnúť. Budúcnosť nás však môže milo prekvapiť. Čo si o tomto “kuriérovi budúcnosti” myslíte vy?

Zdroj: verge

2.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+