MojAndroid

Po úspechu s tabletmi Kindle Fire, Amazon plánuje vstúpiť do ringu aj v segmente smartfónov s vlastnými zariadeniami a konkurovať tak Androidu a iOS. Aj v tomto prípade by mal byť operačný systém založený na Androide, no odtrhnutý od obchodu Google Play a ostatných Google aplikácii, ktoré nahradí vlastný obchod a služby Amazonu. Pôvodne sa predpokladalo, že spoločnosť Foxconn bude stáť za výrobou pripravovaných smartfónov, no nové informácie naznačujú spoluprácu s výrobcom HTC. Vzhľadom na momentálnu situáciu HTC sa zdá byť takáto dohoda prospešná a dokázala by v istej miere nakopnúť finančný zisk spoločnosti.

Amazon smartfon

Povráva sa, že Amazon pripravuje trojicu smartfónov, no žiadne bližšie informácie, akým spôsobom sa budú odlišovať zatiaľ neboli zverejnené. Pravdepodobne sa bude jednať o odlišnosti v hardvéri a veľkosti displeja. HTC vraj dokončuje výrobu prvého z trojice zariadení. Niektoré špekulácie dokonca naznačujú, že niektorý z modelov ponúkne 3D displej, bez nutnosti pozerať sa cez okuliare. Obe spoločnosti však takéto správy momentálne popierajú. Musíme teda počkať kým sa neobjavia ďalšie súvislosti, prípade fotografie smartfónov.

Zdroj: phandroid

16.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+