MojAndroid

Bezkontaktné platby nie sú vo svete žiadnou novinkou. Už niekoľko rokov sú obľúbené a vďaka nim nie je nutné zadávať pri každej platbe kartou PIN kód alebo ju vkladať do terminálu. Postupom času ale kreditné a debetné karty nahradili smartfóny a chytré hodinky, čoho sme svedkami nielen u nás. Ak ste si náhodou mysleli, že tu to aj skončí, ste na omyle. Amazon má totiž už teraz v pláne posunúť bezkontaktné platby na vyššiu úroveň. Podľa spoločnosti by sme mohli v budúcnosti platiť dlaňou, o čom informoval portál Android Central.

Dlaň priradená k platobnej karte

Platby dlaňou sa na prvé počutie môžu zdať ako čosi nemožné alebo nereálne. Mnohým sa určite vybaví aj nejaký ten záber zo sci-fi filmu. V skutočnosti by ale išlo o veľmi bezbolestný a celkom pohodlný spôsobom platby. Vďaka nemu by ste nemuseli vyťahovať z vrecka nielen kartu, ale vlastne ani smartfón.

platby dlaňou

Pri platbe v obchode by ste jednoducho nechali terminál oskenovať vašu dlaň. Tá by bola priradená k platobným údajom vašej kreditnej alebo debetnej karty a transakcia by prebehla ako obyčajne. Amazon dokonca začína testovať takúto možnosť v spolupráci s firmou Visa. Záujem prejavili aj JPMorgan Chase & Co., Wells Fargo & Co. a Synchrony Financial, zatiaľ čo prebiehajú rokovania s Mastercard.

Platbe dlaňou je na našom území zatiaľ najbližšie platba hodinkami Fitbit, Garmin či Apple Watch. To podporuje mnoho bánk a ešte viac sa čoskoro mieni pridať. Okrem toho je tu samozrejme možnosť platiť klasicky – smartfónom. A to nielen vďaka Google Pay, ale po novom aj vďaka Apple Pay.

Náš tip
Samsung Pay prichádza na ďalšie trhy. Ako je to so Slovenskom?
23.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+