MojAndroid

Bezkontaktné platby sú veľmi obľúbenou formou platenia. Na Slovensku môžeme okrem klasických platobných kariet využívať služby platenia mobilom – Google Pay  a nedávno sa pridala aj služba Apple Pay. Okrem toho môžeme vo vybraných bankách platiť aj hodinkami, prostredníctvom služieb Garmin Pay a Fitbit Pay.

Samsung ponúka svoju vlastnú platobnú službu s názvom Samsung Pay, ktorá však na Slovensku nie je dostupná. Pri platení mobilom Samsung Pay bez problémov nahradíme Google Pay. Avšak to neplatí pri smart hodinkách od Samsungu. Tie totiž Google Pay nepodporujú, takže nimi na Slovensku nezaplatíme. Podporujú len Samsung Pay. To ale na Slovensku nie je.

Zdroj foto: Sammobile

Slovensko na zozname podporovaných krajín stále chýba

Služba Samsung Pay bola spustená v roku 2015. Podľa informácií Sammobile, v roku 2020 plánuje spoločnosť expandovať do ďalších krajín. V tomto roku pribudla na zoznam podporovaných krajín len Indonézia. Slovensko v zozname stále chýba.

Ak teda chcete platiť na Slovensku hodinkami, tými od Samsungu to nepôjde. Buď siahnete po hodinkách od Garmin alebo Fitbit, prípadne po konkurenčných Apple Watch so službou Apple Pay.

Výrobcu smart hodiniek a náramkov Fitbit nedávno kúpila spoločnosť Google. Fitbit má momentálne viac ako 28 miliónov používateľov. Aké budú zmeny a viac informácií o kúpe obľúbeného výrobcu smart príslušenstva nájdete v článku Potvrdené: Google definitívne kupuje Fitbit. Čo to znamená pre súčasných majiteľov?

V prvom rade si overte či vaša banka konkrétnu službu bezkontaktnej platby ponúka. Na to, aby všetko fungovalo, musíte vlastniť kompatibilné zariadenie a tiež byť klientom banky, ktorá službu podporuje.

Náš tip
Apple Pay na Slovensku: Ako sa darilo službe prvý deň? Porovnanie s Google Pay

19.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+