MojAndroid

Amazon pokračuje vo svojom snažení sprístupniť rýchle doručovanie pomocou dronov aj svojim zákazníkom. Dnes dokonca oznámil, že má prvých dvoch zákazníkov, ktorým bude balíky doručovať “vzduchom”, priamo ku ich domom. V nasledovných mesiacoch sa však zákaznícka báza má rozrásť o ďalšie desiatky či stovky ľudí. Samozrejme, služba doručovania prostredníctvom dronov má svoje obmedzenia. Použiť sa dá iba na menšie balíky s hmotnosťou do 2,3 kg. Doručenie každého balíka trvá maximálne 30 minút.

Prvé doručenie zásielky, ktorú Amazon odbavil prostredníctvom drona, sa uskutočnilo 7. decembra. V balíku sa nachádzal Amazon Fire TB a balíček popcornu. Jeho doručenie trvalo od potvrdenia objednávky iba 13 minút. Doručovanie Amazon Prime Air sa momentálne testuje len vo Veľkej Británii, nie v USA. Je to najmä z dôvodu regulačných obmedzení, ktoré spoločnosť musí riešiť v USA.

Drony vedia lietať v menej zastavaných územiach, a teda na predmestiach a vidieku. Samotné drony však nie sú úplne bez kontroly. Nad každým dohliada špecializovaný personál. Drony Amazonu sú však viac menej sebestačné, pričom počas letu sa dokážu vyhýbať aj prekážkam, vďaka čomu môže niekoľko z nich obsluhovať jediný pilot. Jedinou vecou, ktorú musí spraviť zákazník je, aby na voľnu plochu svojho pozemku umiestnil špeciálnu pristávaciu plochu s identifikačným znakom.

Momentálne je dostupnosť služby obmedzená len pre zákazníkov, ktorí sa nachádzajú v blízkosti špecializovaných skladov. Už v priebehu nasledovných mesiacov

Zdroj: the verge

15.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+