MojAndroid

Spoločnosť Alphabet, ktorú len prednedávnom založili zakladatelia Googlu – Lary Page a Sergey Brin – zaznamenala aj v treťom trimestri tohto roka zisk. Ten sa pohyboval na úrovni 5,1 miliardy dolárov, a to aj napriek tomu, že niektoré projekty spoločnosti boli opäť v strate.

google-alphabet-titulka

Oproti minulému roku zaznamenal Alphabet nárast ziskov na úrovni 27%. Zvýšil sa aj príjem spoločnosti, a to z $18,6 miliardy na celkových $22,5 miliardy. Najviac zarobil samozrejme Google, ktorý mal príjem $22,2 miliardy (zisk $6,7 miliardy). Ostatné divízie, pod ktoré sa radí Google Fiber, samojazdiace autá, či Nest, v celkovom merítku stratili $865 miliónov, čo však Googlu až tak nevadí. Má s nimi veľké plány do budúcnosti a veríme, že ak niekto dokáže tieto služby a produkty zmonetizovať, tak je to práve Google (Alphabet).

Náš tip
Ceny akcií Alphabet dosiahli rekord aj vďaka pozitívnym ohlasom na Google Pixel

 Pre spomalenie nárastu strát však Google podniká už prvé kroky. Rozhodol sa, že pre zatiaľ pozastaví rozširovanie Google Fiber sietí s rýchlosťou 1 Gbps. Len pre zaujímavosť, na hardvéri a obchode Play zarobil Google za posledné 3 mesiace 2,4 miliardy dolárov, čo by sa do konca roka malo ešte zvýšiť, a to vďaka predstaveniu Pixel smartfónov.

Zdroj: Alphabet

28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+