MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila prvé smartfóny, ktoré navrhla od základov po softvérovej, ale aj hardvérovej stránke. Modely Google Pixel a Google Pixel XL sú hrdými nástupcami smartfónov z línie Nexus, ktoré prešli v histórii svojej existencie obrovskými zmenami. Od telefónov určených na testovanie vývojárov sa dostali na úroveň vlajkových lodí a v súčasnej podobe ide o TOP modely, ktoré budú reprezentovať to najlepšie, čo Google má.

Náš tip
Google Pixel vs TOP vlajkové lode | POROVNANIE

Oba telefóny sú vybavené novým systémom Android 7.1 Nougat, ktorý sa ale už v najbližšej dobe dostane aj na súčasné Nexus zariadenia. Okrem toho ale disponujú aj extrémne výkonným hardvérom a celkovo ide o smartfóny, ktoré majú potenciál konkurovať tým najlepším na trhu.

google-pixel

Zároveň ale ide o veľký krok v histórii spoločnosti Google a operačného systému Android. Vzhľadom na to, akú kontrolu mala spoločnosť Google pri výrobe tohto zariadenia, sa konečne môžeme tešiť na takú úroveň zosúladenia softvéru a hardvéru, akou sa pýšia zariadenia spoločnosti Apple. Aj týmto sa Google stavia svojmu úhlavnému konkurentovi a v budúcnosti sa určite môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé zariadenia, ktoré budú pochádzať priamo z dizajnových dielní Google.

Čo si o smartfónoch myslíte vy? Ako vnímate fakt, že Google nepokračuje v línii Nexus, ale vyrába vlastné smartfóny? Dajte nám v diskusii vedieť váš názor a za to, že sa oň s nami podelíte, sa aj my v redakcii podelíme o naše názory týkajúce sa nových Pixel smartfónov.

Fero Chovaňák

Google ma smartfónmi Pixel zaujal, ale nemyslím si, že ide o produkt, ktorý by zmenil vnímanie vlajkových lodí na trhu. Je však zaujímavé sledovať, ako Google mení svoju stratégiu a nové produkty začína označovať za vlastné – aj keď ich vyrobil niekto iný, v tomto prípade HTC. Jeho značka sa však na zariadení nikde neuvádza. To však ani nieje podstatné, keďže podobne svoje smartfóny a tablety necháva v zahraničí vyrábať aj konkurenčný Apple. Dá sa povedať, že Google s vlastnými smartfónmi Pixel začína na domácom trhu boj práve s výrobcom iPhonov. Každopádne, Nexusy sú už mŕtve. Osobne však príchod nových Pixelov vítam a teším sa, že zákazníci budú mať na výber Android smartfón, ktorý ponúka špičkové parametre, fotoaparát a najnovší čistý Android. Už si len počkať na to, kedy a za koľko sa novinky budú predávať aj u nás. Práve cena rozhodne o tom, či budú u nás úspešné alebo nie.

Ondrej Ličko

Google sa mení a dôkazom sú nielen zmeny, ktoré robí v Androide, ale aj nové Pixel smarfóny, ktoré predstavil. Viacerí odborníci hovoria o tom, že sa chce Google podobať na Apple, čo mi však v tomto prípade nevadí. Ako zástanca Nexus zariadení som z nových Pixel smartfónov naozaj nadšený a páči sa mi, ako Google pristúpil k ich výrobe. Vysoký výkon, konečne aj 128 GB verzia pamäte, softvérové špeciality, ktoré inde nenájdete a k tomu najlepší fotoaparát medzi smartfónmi. Smartfón s takýmito parametrami a čistým Androidom je právom porovnávaný s iPhonmi, pričom si objektívne myslím, že sú si minimálne rovné, čo sa funkcionality týka. Jediné, na čo som zvedavý, je dostupnosť a ceny na našom trhu, ale na tie si budeme musieť ešte počkať. Už teraz sa však teším, ako si nový smartfón, prvý vyrobený kompletne Googlom, vyskúšam.

Matúš Kapusta

Mňa viac, ako samotné smartfóny, zaujala celková myšlienka. Fakt, že Google si telefón od základov navrhol sám, možno v tejto generácii zariadení Pixel ešte neuvidíme naplno. Už dávno neplatí, že by Android smartfóny nemali dostatočne dobre odladený systém. Samozrejme, nájdu sa aj také, no pri väčšine nových vlajkových lodí už neplatí, že by v tomto smere zaostávali za iPhonmi. Oveľa väčšie výhody ale vidím v schopnosti aplikovať nové prvky v nových smartfónoch bez potreby vytvárania štandardov a komunikácie s externými partnermi. Myslím to tak, že ak napríklad Google bude chcieť vo svojich smartfónoch použiť novú funkciu, napríklad displej citlivý na tlak, nebude to musieť hneď štandardizovať pre ostatných výrobcov, čo by trvalo oveľa dlhšie. Týmto spôsobom bude v týchto inováciách konkurencieschopnejší a verím, že v priebehu niekoľkých rokov budú smartfóny Google brané rovnako ako je to v súčasnosti s iPhonmi.

10.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+