MojAndroid

S dôrazom na bezpečnosť a najmä kvalitu prišiel na výstavu CES 2015 svoje produkty prezentovať tím spoločnosti IC Real Tech z americkej Floridy. Ich kamery s označením Allie sú jedinečnými najmä v tom, že ponúkajú 720° video, ktoré sa dá sledovať aj v reálnom čase cez Wi-Fi napríklad na mobile či tablete. Dva 360° pohľady vo vertikálnom aj horizontálnom smere zabezpečuje dvojica špeciálne umiestnených šošoviek.

allie-kamery-4

Portfólio tejto spoločnosti obsahuje 3 typy kamier – Allie Pro pre použitie vo firemnej sfére, Allie Home pre použitie v domácnostiach a Allie Play, ktoré je určené najmä na sledovanie detí rodičmi. Pokročilá mobilná aplikácie s rovnomenným názvom Allie je výborným doplnkom týchto technologických noviniek a ponúka niekoľko praktických funkcií. Video si môžete pozerať v reálnom čase, zastaviť ho, priblížiť alebo oddialiť a pomocou akcelerometra vo vašom zariadení môžete dokonca meniť aj pohľad. Kvalita videa (zrejme HD) nie je známa a nepoznáme ani dátum, kedy sa tieto IT hračky dostanú na police obchodov. Malo byt o ale byť ešte tento rok.

Zdroj: TheVerge

5.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+