MojAndroid

Aplikácia Allcast, ktorej autorom je vývojár Koushik Dutta, doteraz umožňovala streamovanie médií do množstva rôznych set-top boxov, ale nebolo prostredníctvom nej možné streamovať do väčšiny Android zariadení. Toto obmedzenie by však malo byť definitívne minulosťou, nakoľko vývojár v obchode Google Play zverejnil aplikáciu Allcast Receiver, ktorá premení prakticky akékoľvek podporované Android zariadenie na prehrávač médii. Po novom je tak možné napríklad streamovať video či fotografie zo smartfónu do tabletu pre pohodlnejšie pozeranie. Streamovať obsah je tiež možné z Google+ či Google Drive. Je dokonca možné streamovať aj skladby z Hudby Google, na to je však už potrebný root na hostiteľskom zariadení.

Náš tip
Allcast – Streamujte obsah pomocou smartfónu a Chromecastu

Allcast a Allcast b

Aplikáciu sme samozrejme vyskúšali a bez problémov sme mohli streamovať video či fotky zo smartfónu na tablet. Bohužiaľ, bezplatná verzia aplikácie je len akýmsi demom, ktoré umožňuje iba 1 minútu streamovania, takže ak chcete využívať streamovanie naplno, bude potrebná plná verzia v cene 3,65 eura.

Verzia: 2.0.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget.com

20.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+