MojAndroid

Ani hlasový asistent nemusí mať vždy pravdu. V niektorých prípadoch sa nad odpoveďami našich smart pomocníkov zasmejeme, no vzniknúť môžu aj nebezpečné život-ohrozujúce situácie. Napríklad aj taká, ktorá sa stala Američanke Kristin  a jej desaťročnej dcére. Alexa od Amazonu dievčaťu povedala, aby sa mincou dotkla zásuvky, informuje BBC.

Nikomu netreba vysvetľovať, že kovy vedú elektrický prúd a tento incident nemusel vôbec skončiť dobre. Matka tento incident opísala na sociálnej sieti Twitter. Predtým spoločne s učiteľom prostredníctvom YouTube deti robili nejaké fyzické aktivity a výzvy. Dcéra mala záujem o ďalšiu zábavnú výzvu, a tak sa opýtala hlasového asistenta, čo by mohlo nasledovať.

Vtedy Alexa navrhla zapojiť sa do výzvy, ktorú vyhľadala na internete. Ide o nebezpečnú aktivitu s názvom Penny Challenge, ktorá sa šírila po sociálnej sieti TikTok približne pred rokom. Amazon sa už vyjadril, že chyba bola odstránená ihneď po tom, ako sa o nej spoločnosť dozvedela.

„Dôvera zákazníkov je jedným z hlavných pilierov, na ktorých staviame a Alexa je navrhnutá tak, aby zákazníkom poskytovala presné, relevantné a užitočné informácie,“ uviedol Amazon vo vyhlásení.

Kristin uviedla, že po tom, ako Alexa túto aktivitu navrhla, ihneď odpovedala, že nie. Ďalej spomína, že jej dcéra nie je až taká hlúpa a naivná, aby takéto rady nasledovala.

Náš tip
Skryté kódy v Netflixe. Obsah je možné vyhľadávať podľa špecifických kategórií
3.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+