MojAndroid

Spoločnosť Alcatel predstavila na dnešnom veľtrhu CES 2013, okrem dvoch tabletofónov a dvojice menších telefónov, päticu nových Android tabletov: One Touch Evo 7, One Touch Evo 7 HD, One Touch Tab 7, One Touch Tab 7 HD, One Touch Tab 8 HD. Produktová línia One Touch Evo, narozdiel od svojich ďalších bratov, prichádza so zaujímavou možnosťou prídavných modulov pre mobilné dátové pripojenie. Musíme sa priznať, že v redakcii sme mali malé problémy s jednotlivými názvami, ale o tom až neskôr. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé modely.

Android tablet Alcatel One Touch Tab 7 HD

Obrázok, ktorý môžete vidieť vyššie je výkonnejší model z rady One Touch, s označením Evo 7 HD. Ako už napovedá názov, tento tablet s operačným systémom Android Jelly Bean, je vybanený 7-palcovým displejom s rozlíšením 1,280 x 800 pixelov (WXGA). Okrem toho disponuje 1 GB veľkosťou pamäte RAM, dvojjadrovým procesorom s frekvenciou 1,6 Ghz, 4GB vnútornou pamäťou, ktorá sa dá ďalej rozšíriť prostredníctvom microSD karty, zadnou 3 megapixelovou kamerou a prednou VGA kamerou pre video hovor. Spoločnosť Alcatel uviedla aj informácie o cenách tohto zariadenia. Základný model s Wi-Fi bude dostupný za 179 dolárov (137 €), model s odstrániteľným 3G modulom za 249 dolárov (191 €) a 4G modulom za 349 dolárov (268 €). Obe varianty sa začnú predávať v máji tohto roka.

One Touch Evo 7, lacnejšia verzia tabletu, disponuje 7-palcovým displejom, no tentokrát s menším rozlíšením 1,024 x 600 pixelov (WSVGA), jednojadrovým procesorom, ktorý pracuje na frekvencií 1 GHz, iba prednou VGA kamerou, 4GB vnútornou pamäťou, microSD slotom a staršou verziou systému Android 4.0 Ice Cream Sandwitch. Čo sa týka bezdrôtových tchnológií, Evo 7 bude dostupný len vo verzii s Wi-Fi, Bluetooth 2.1 a voliteľným HSPA+ 21 modulom. Alcatel v tomto prípade nezverejnil cenu ani dostupnosť tohto zariadenia.

Android tablet Alcatel One Touch Tab

Ďalšou produktovou líniou sú tablety One Touch Tab, ktoré sa výrazne líšia len veľkosťou displeja a rozlíšením. Tentokrát začneme s predstavením najslabšieho a najlacnejšieho modelu One Touch Tab 7. Zariadenie je vybavené 7-palcovým TFT displejom s rozlíšením 1024 x 600 pixelov, pamäťou RAM o veľkosti 1GB, jednojadrovým procesorom s frekvenciou 1GHz, prednou VGA kamerou, 4GB vnútornou pamäťou a microSD slotom. Zariadenie sa bude predávať za 129 dolárov (99 €).

Druhý z rady One Touch Tab je model Tab 7 HD, ktorý je, čo do hardvéru, takmer identický s Evo 7 HD. Rovnako, ako v predchádzajúcom prípade, HD označuje IPS displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov a uhlopriečkou 7 palcov. Procesor, RAM a bezdrôtové technológie, okrem možnosti 3G a 4G modulu ostávajú rovnaké, ako v prípade Evo 7 HD. Vnútorná kapacita je 8GB a zadná kamera má rozlíšenie 2MP. Tab 7 HD je len o 20 dolárov (15€) drahší ako Tab 7 a myslíme, že takmer každý, kto bude mať záujem o kúpu tohto produktu, radšej priplatí pár dolárov za kvalitnejší displej. One Touch Tab 8 HD je rovnako vybavený, no ponúka väčší 8-palcový IPS displej, no s nižším rozlíšením 1024x 768 pixelov a bude sa predávať za 179 dolárov (137 €).

Nie sme si istý, prečo Alcatel vydal také množstvo veľmi podobných tabletov, no po dlhej dobe to táto spoločnosť konečne poriadne rozbalila. Portál Engadget poskytol aj krátke video z prvých dojmov nových tabletov od Alcatelu, ktoré nájdete nižšie.

Zdroj: Engadget, Engadget 2

8.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+