MojAndroid

Alcatel uvádza na český a slovenský trh detské hodinky Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch. Novinka je určená pre deti od 4 do 10 rokov. Dostupné sú v modrej farbe s oranžovým remienkom alebo v oranžovej farbe s modrým remienkom za 99,99 euro s DPH.

Nové hodinky Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch vám umožnia byť stále v kontakte s vašim malým dieťaťom. Pestrofarebné hodinky sa dajú jednoducho prepojiť s akýmkoľvek smartfónom s operačným systémom Android a iOS. Ich srdcom je GPS lokátor, ktorý behom pár desiatok sekúnd a s presnosťou na metre zameria dieťa v otvorených vonkajších priestoroch, tak aj vo vnútri budov. Akonáhle zistia polohu dieťaťa, odošlú hodinky signál do cloudovej aplikácie a ta do vášho smartfónu. Vďaka mobilnej aplikácií MOVETIME sa tak behom 90 sekúnd dozviete, kde se váš potomok práve nachádza.

movetime-tt-orange-front-right_1

Bezpečná zóna

Hodinky od Alcatelu obsahujú tiež slot pre nano SIM kartu a možnosť nastaviť tzv. bezpečné zóny. Každý rodič vďaka tomu môže svojmu dieťaťu vymedziť priestor, v ktorom sa pohybuje. V momente, keď ho prekročí, vyšlú hodinky do vášho mobilu upozornenie, a rodič mu môže zavolať alebo poslať hlasovú správu. Samozrejme, komunikácia funguje aj opačným smerom. Dieťa môže zavolať na predvolený kontakt, alebo poslať hlasovú správu, a to bez toho,aby muselo vedieť čítať. Stačí podržať tlašidlo, ktorým sa odošle hlasová správa alebo SOS signál.

Hodinky sú zároveň odolné aj voči vode a prachu so stupňom krytia IP65. Disponujú tiež jednoduchým krokomerom, ale aj štatistikou pohybu dieťaťa, ktorú môžete sledovať v aplikácii movetime priamo v mobile.

movetime-tt-blue-front-left_1

Zdroj: tlačová správa

12.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+