MojAndroid

V sobotu vyšla aktulizácia oficiálnej Facebook aplikácie pre Android. Hlavnou zmenou, ktorú nová verzia priniesla, je odobratie ikoniek “Camera” a “Messenger” zo zoznamu aplikácií. Tieto ikonky boli prvýkrát pridané vo verzii 1.9 a boli mnohými kritizované (vrátane nás). Mnohí  z nás totiž mali v telefóne na nejaký čas 4 ikonky s (takmer) rovnakými názvami:

 • Messaging (natívna Android aplikácia pre posielanie SMS správ)
 • Messenger (Android aplikácia Facebook Messanger)
 • Messenger (ikonka ako súčasť Facebook aplikácie)
 • Messenger (prístup k správam na Google+)

Vo verzii 1.9.1 pribudlo do obidvoch spomenutých ikoniek malé modré “eFko,” ale ani toto zrejme problém nevyriešilo, keďže sa nakoniec Facebook vývojári rozhodli tieto dve kontroverzné ikonky odstrániť úplne. Facebook Messenger je stále dostupný na stiahnutie z Google Play ako osobitná Android aplikácia.

Ak ste sa aj vy potešili zmenám v novej verzii, neváhajte, a aktualizujte si Facebook aplikáciu cez Google Play na svojom telefóne alebo kliknutím na odkaz nižšie.

Čo si myslíte o nápade Facebooku pridať ikonky "Camera" a "Messanger" vo verzii 1.9?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Facebook pro Android
Facebook
Verzia Závisí od zariadenia (5. 5. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo
Facebook Messenger
Facebook
Verzia 1.7.002 (6. 5. 2012)
Veľkosť 3,3 MB
2.2+

Zadarmo
7.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Stiflerus

  Facebook sa stále “mení” a ich appka to očividne nezvláda… Úplne mi na prezeranie FB stačí Dolphin Browser – ide plynulo a fotky na FB dávam aj tak vždy cez BeFunky 
   

  • Sniper681

   moja reč

 • Jjsan

  namiesto toho aby sa pozreli na to preco je ta aplikacia taka pomala aj na rychlej sieti a rychlom telefone pridaju nove ikonky. pre akoze uryxlenie nacitavania pridali na uvod na kratky cas logo facebook a nacitavaju na pozadi. epic fail

 • martinkrcho

  Som veľmi rád, že sa zbavili tých dvoch nových ikoniek, lebo mi to liezlo na nervy. Najmä tie 4 “Messenger” ikonky vedľa seba.

  Dosť veľká chyba sa mi zdá aj fakt, že pri refreshi príspevkov potiahnutím celej obrazovky smerom dole celá aplikácia “zamrzne” až kým sa nenačítajú dáta zo servera. Hádam sa tomu povenujú a opravia to.

 • Messanger je super, FB sa da tiez. nemam vyhrady

 • Škoda že sa nevenujú zrýchlení aplikácie, strašne pomalé načítavanie príspevkov aj fotografií aj na rýchlom pripojení. A konečne zrušili tie 2 ikony naviac, čo už by to bolo keby každá aplikácia robila také blbosti. Keď už tak do aplikácie Facebook mohli zahrnúť možnost ktorú chcem po jej zapnutí robiť. V launcheri som mal doteraz tie 2 appky skryté.

+