MojAndroid

Za posledné roky si spoločnosť ASUS  vďaka svojim celosvetovo predávaným herným smartfónom vybudovala na trhu veľmi slušné meno. Pod značkou ROG sú stále vyrábané mnohé modely herných smartfónov. Tie majú prispôsobené parametre pre čo najlepší zážitok z hrania mobilných hier.

Vylepšená technológia chladenia a vlastný prispôsobený softvér s hernými nastaveniami sú síce odlišné od bežnejších smartfónov, no majú aj nejaké nedostatky. Programátorské fórum XDA-Developers zverejnilo informácie ohľadom prichádzajúcej aktualizácie na starší model smartfónu od značky ASUS ROG.

Aké zmeny prinesie aktualizácia smartfónu ASUS ROG Phone II?

Spoločnosť ASUS nikdy nevynikala rýchlym poskytovaním systémových aktualizácií pre svoje modelové rady pod značkou ROG. V najbližších dňoch sa konečne dočkajú aktualizácie operačného systému na Android 11 používatelia smartfónov ASUS ROG Phone II. Tieto smartfóny sú na trhu už od roku 2019.

Spoločnosť na svojej anglickej webovej stránke doposiaľ neoznámila príchod veľkej aktualizácie, no na čínskom webe už je dostupný kompletný zoznam zmien a vylepšení. Beta spomínaného updatu bola dostupná už od konca mesiaca September. Aktualizácia prichádza do smartfónov s číselným označením 18.0210.2111.160 a je oficiálne spustená od utorka 23.11.2021.

Asus ROG Phone 5
Asus Rog Phone 5 | Zdroj: GSMArena.com


Obsahuje funkcie nahrávania obrazovky, nové používateľské prostredie pre aplikácie, zmeny v nastaveniach ochrany súkromia a nové nastavenia upozornení pre jednotlivé konverzácie. Ďalšou zmenou bude aj úprava dizajnu pre nadstavbu ROG UI. Zmenený dizajn už je možné nájsť na novších smartfónoch ROG Phone 3 a ROG Phone 5.

Príchod updatu si môžete skontrolovať prejdením do nastavení a systémových aktualizácií. Ak by ste mali záujem o manuálnu inštaláciu, link na automatické spustenie sťahovania a detailný zoznam zmien nájdete na stránke XDA-Developers.

Aktualizuje aj konkurencia:

Náš tip
NAY Android Roka 2021: Predstavujeme kategóriu Ľudový smartfón

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+