MojAndroid

Posledná aktualizácia Android aplikácie sociálnej siete Google+ nepriniesla žiadne žiadne nové funkcie, okrem možnosti pozerať obsah, ktorému vaši priatelia dali +1. Toto takmer ihneď vyvolalo diskusiu o súkromí na tejto sociálnej sieti, no nie je dôvod prečo sa obávať. Funkcia sa dá pomerne jednoducho vypnúť resp. používateľ môže korigovať kto vidí históriu +1. Pripravili sme si pre vás krátky návod na to, ako vypnúť históriu +1 na sociálnej sieti Google+.

Ako vypnúť históriu +1 na sociálnej sieti Google+

  • Otvorte Google+ vo vašom prehliadači na desktope
  • Posunutím kurzora na ľavú stranu obrazovky otvorte ponuku a vyberte nastavenia

historia +1

  • Približne v strede nájdete tlačidlo “Spravovať aplikácie a aktivity”. Stlačte ho!

historia +1

  •  Vo vrchnej časti budete vidieť zĺožky. Vyberte Google a stlačte tlačidlo Upraviť

historia +1

  • V tomto nastavení si môžete zvoliť, kto vidí +1 z príspevkov. Predvolené nastavenie sú rozšírené kruhy, no ak z ponuky vyberiete “Len vy”, nikto z vašich priateľov nebude vedieť, akým príspevkom dávate +1.

historia +1

Podobným spôsobom sú tieto nastavenia prístupné aj z Android aplikácie z ponuky Zdieľanie. Ak teda nechcete, aby sa vaši priatelia dozvedeli, akým príspevkom dávate +1, tento návod vám pomôže zvýšiť vaše súkromie.

13.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+