MojAndroid

Asi každý slovenský športový fanúšik vie, že počas víkendu odštartoval tohtoročný cyklistický závod Tour de France 2020. Aj kvôli slovenskej cyklistickej superstar Petrovi Saganovi, ktorý bude opäť súperiť o zelený dres, bude veľa z vás nasledujúce týždne sledovať výsledky pretekov. Pokiaľ ale nemáte čas na sledovanie živého prenosu v televízii, tak môžete využiť oficiálnu Android aplikáciu pretekov Tour de France 2020.

Náš tip
S aplikáciou Lidl Plus nakupujete výhodnejšie a pohodlnejšie. Prečo zaujala aj nás?

Vyhrajte prelet helikoptérou nad etapou pretekov

Aplikácia bola vytvorená v spolupráci so sponzorom pretekov, ktorým je česká automobilka Škoda. To sa odrazilo aj na jej kvalite a modernom grafickom rozhraní v žlto-čiernych farbách.  Vyžaduje ale aspoň základnú znalosť anglického jazyka. Už po spustení vás aplikácia upozorní na prebiehajúcu súťaž pre jej používateľov, ktorá ponúkne viaceré hodnotné ceny. Ak sa do nej zapojíte, tak môžete vyhrať možnosť preletieť sa nad pretekmi helikoptérou, karbónový bicykel alebo zelený dres s podpismi cyklistov.

Na úvodnej obrazovke aplikácie uvidíte prebiehajúcu etapu pretekov, ktorej živý textový prenos si zobrazíte jedným kliknutím. Samozrejme si môžete pozrieť aj výsledky predošlých etáp alebo zobraziť informácie o nasledujúcich etapách. K dispozícii sú mapy trati s výškovým prevýšením v prehľadnom grafe alebo turistické informácie o danej oblasti aj s jej fotografiami. U poslednej ukončenej etapy môžete vidieť aktuálnych držiteľov žltého, zeleného, bodkovaného alebo bieleho dresu s ich celkovými časmi a bodmi.

Súčasťou aplikácie je aj Fantasy liga

Každý cyklistický tím má v aplikácii podrobný popis so všetkými cyklistami a ich štatistikami. Ak ste fanúšikom konkrétneho závodníka, tak práve tu nájdete všetky jeho úspechy na Tour de France. Aplikácia je prepojená so sociálnou službou Twitter a v spodnej časti zobrazuje najdôležitejšie tweety o pretekoch. Vývojári do rozhrania integrovali aj Fantasy ligu, kde môžete zostaviť svoj tím a súperiť s inými ľuďmi na základe reálnych výsledkov. Bohužiaľ je iba vo francúzskom jazyku. V aplikácii je ale aj odkaz na oficiálnu mobilnú hru k Tour de France 2020, ktorý vás presmeruje do obchodu Google Play.

31.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+