MojAndroid

V dnešnej dobe už máme aplikáciu prakticky na všetko. Obchodné reťazce v tomto smere tiež nezaostávajú, no najviac nám do oka udrela práve aplikácia od Lidlu. Aktuálny leták si vďaka Lidl Plus pozriete priamo vo svojom smartfóne, čím šetríte životné prostredie. K dispozícii máte špeciálne kupóny, ktoré sa viažu len na aplikáciu. A to nie je všetko.

Lidl Plus aplikacia

Aplikácia Lidl Plus stavila na jednoduchosť a prehľadnosť. To ale neznamená, že tu nenájdete všetky potrebné funkcie. Práve naopak. Len je to celé zabalené do používateľského prostredia,  ktoré vyzerá jednoducho a vyzná sa v ňom naozaj každý. 

Najskôr je nutná registrácia, počas ktorej je používateľovi pridelené špeciálne číslo. Po registrácii tiež získa vernostnú kartu. Karta bude neskôr potrebná pre uplatnenie exkluzívnych kupónových zliav zo samotnej aplikácie. Ak ju zákazník naskenuje, získa tiež stierací žreb, v ktorom si môže zotrieť ďalšiu zľavu.

Kategórie a ich význam

Menu aplikácie je logicky rozdelené do piatich kategórií. Pokiaľ by ste hľadali svoju Lidl Plus kartu, určite ju neprehliadnete. V rámci domovskej obrazovky a kategórie Kupóny sa zobrazuje nad ostatným obsahom.

Samotné menu je rozdelené do piatich kategórií: 

 • Domov (základný prehľad o všetkom podstatnom v rámci aplikácie, akcií a noviniek)
 • Kupóny (aktuálne exkluzívne zľavy na konkrétny tovar len pre používateľov aplikácie)
 • Letáky (prehľad aktuálnych Lidl letákov)
 • Partneri (zoznam zliav u iných obchodníkov, s ktorými Lidl spolupracuje)
 • Viac (všetko ostatné, nastavenia, zoznam predajní, pomocník a ďalšie informácie)

Teória vs prax: Ako to funguje v praxi?

Aplikáciu Lidl Plus už niekoľkí členovia redakcie využívajú dlhšie, prakticky od jej spustenia. Prečo? Odpoveď je jasná. Majú vždy aktuálny prehľad o akciách a špeciálne obľúbenou kategóriou sú kupóny. Každý deň si pred nákupom pozrieme, čo je v akcii, prípadne aké kupóny môžeme dnes využiť. Je to celkom zábava. Do obchodu tak ideme vždy pripravení a samozrejme aj so svojimi smartfónmi.

Lidl Plus aplikacia
Kompletný leták priamo na dlani

Keď už máme zoznam tovaru, ktorý chceme kúpiť, stačí ho v predajni vyhľadať a prejsť k pokladni. Dôležitým úkonom je aktivácia kupónov, ktoré chceme využiť. Bez ich aktivácie totiž nárok na získanie zľavy nemáme. Prejdeme tak do kategórie Kupóny a klikneme na Aktivuj.

Lidl Plus aplikacia
Aktivovaný kupón

Posledným krokom je samotné naskenovanie Lidl Plus karty. Aplikáciu stačí otvoriť, kliknúť na KARTA LIDL PLUS a smartfón kartu zobrazí. Na nej sa nachádza meno, číslo a QR kód. Práve ten bude pri pokladni naskenovaný. Vaše zľavy sú teraz aktivované a uplatnené.

Lidl Plus aplikacia
Karta Lidl Plus s QR kódom

Tu to ale nekončí. Po každom nákupe získa zákazník stierací žreb, ktorý sa objaví priamo v aplikácii na domovskej obrazovke. Vašou úlohou je zotrieť ho a zistiť či ste nezískali nejakú špeciálnu zľavu. Niekedy sa to podarí, niekedy nie.

Koľko dokážeme ušetriť?

Väčšina používateľov si aplikáciu nainštaluje hlavne z dôvodu, že sa s jej pomocou dá ušetriť. Nebudeme to tajiť, presne z tohto dôvodu sme si ju stiahli aj my. Nie, kvalitne spracovaná aplikácie s dobrým používateľským zážitkom samozrejme nestačí. Dôležité sú zľavy.

A to naozaj funguje. Zľavové kupóny ponúkajú veľmi atraktívne zľavy a obmieňajú sa dvakrát týždenne. My sme tu našli tovar prakticky všetkého druhu. Nie, nie je to fádne, s príchodom nového týždňa sa vždy tešíme na to, čo nám aplikácia Lidl Plus ponúkne. Za zvýhodnenú cenu je možné kúpiť ovocie, zeleninu, mäsové výrobky, mrazený tovar, pečivo, bezlepkové potraviny a podobne.

A zľavy to nie sú len také hocijaké. Vo väčšine prípadov ušetríte takmer polovicu. A to určite nie je na zahodenie. S každým nákupom tak šetríme, pretože bez aplikácie by sme si tovar museli kúpiť za plnú cenu. Koľko sme reálne ušetrili? To nevieme, nepočítame to. Ale v rámci jedného mesiaca sa dá ušetriť aj niekoľko desiatok eur. A to už stojí za zváženie.

Lidl Plus vs ostatné aplikácie obchodných reťazcov

Najväčšou výhodou aplikácie Lidl Plus je jej komplexnosť. Ponúka informácie o zľavách a aktuálnych akciách v kombinácii s vernostnou kartou a špeciálnymi zľavovými kupónmi, ktoré je možné uplatniť len s použitím aplikácie. Príjemným spestrením sú tiež stieracie žreby. Kombináciu týchto všetkých služieb žiadna konkurencia na Slovensku jednoducho nemá.

lidl wifi

Wi-Fi pripojenie zadarmo

Aplikácia síce funguje aj offline, ale len obmedzene. Na to, aby ste mohli využívať všetky výhody, je potrebný internet. Všetky predajne Lidl na Slovensku ponúkajú rýchle a bezpečné Wi-Fi pripojenie pre všetkých zákazníkov zadarmo. Vďaka tomu je používanie aplikácie Lidl Plus ešte jednoduchšie, pretože používatelia nemusia míňať svoje dáta.

Aplikáciu Lidl  Plus sme si obľúbili

Lidl Plus sa nám páči. Už od začiatku. Ponúka všetky potrebné funkcie, ktoré sú zabalené do jednoduchého používateľského rozhrania, vďaka čomu prácu s aplikáciou zvládne naozaj každý. Už počas cesty do obchodu si môžete jednoducho pozrieť leták či kupóny a zistiť, aké produkty dokážete kúpiť výhodnejšie.

Lidl Plus aplikacia
Takto vyzerá stierací žreb, v tomto prípade sme si nezotreli žiadnu zľavu :)

Formu prekvapenia zase zabezpečí stierací žreb, ktorý získate po každom nákupe v Lidli a naskenovaní svojej Lidl karty. Na záver len dodáme, že aplikáciu odporúčame všetkými desiatimi.

Lidl Plus
Lidl Plus
Developer: Lidl
Price: Free
 • Lidl Plus Screenshot
 • Lidl Plus Screenshot
 • Lidl Plus Screenshot
 • Lidl Plus Screenshot
 • Lidl Plus Screenshot
 • Lidl Plus Screenshot

Tento článok vznikol v spolupráci s Lidl.

31.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+