MojAndroid

Údaj o počte snímkov za sekundu je hráčmi sledovaný údaj, ktorý je smerodajný v určovaní kvalít a výkonu grafického čipu nielen v PC ale aj na mobiloch a tabletoch. Na tých je tzv. FPS možné sledovať len prostredníctvom špeciálnych aplikácií, v mnohých prípadoch s nutnosťou prístupu k rootovským právam. Samozrejme, tentokrát vám ponúkame inú alternatívu, ktorá umožní sledovať FPS v hrách bez nutnosti akýchkoľvek väčších zásahov do zariadenia. Budete potrebovať len svoje mobilné zariadenie, aplikáciu GameBench a počítač s Windowsom.

1. Začnite tým, že do svojho mobilného telefónu stiahnete aplikáciu GameBench, ktorá je v obchode Play dostupná úplne zadarmo.

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

2. Pripojte mobil k počítaču a spustíte aplikáciu. Tá vás prevedie počiatočnými nastaveniami vrátane zapnutia prístupu k administrátorským právam a zapnutia USB ladenia. V prípade potreby aktivujte vývojárske nastavenia niekoľkonásobným poklepaním na Číslo zostavy v Informáciách o zariadení.

3. Po úvodnom nastavení budete nasmerovaní k stiahnutiu PC klienta z adresy get.gamebench.net, ktorý je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Mac OS X a Linux. Je potrebné, aby ste mali na PC funkčné ADB. Na Windowsoch stačí jednoduchá inštalácia balíka Universal Driver Installer.  GameBench je momentálne v uzavretej beta verzii, no v staršej verzii sa dá stiahnuť z tohto odkazu. Pre jeho správnu funkčnosť musíte mať nainštalovaný aj Java SE Development Kit zo stránok Oracle.

Success_and_GameBench_Service_Launcher

4. Po úspešnom spustení v aplikácií pridáte hry, v ktorých chcete sledovať FPS. To sa bude po ich spustení zaznamenávať do grafu a tabuliek, ktoré si môžete neskôr pozrieť a zistiť hodnoty v konkrétnom priebehu hry (údaje sa vo free verzii teda nezobrazujú v reálnom čase počas hrania). Pri spustení hry musíte mať tiež mobil pripojený k PC – aspoň v prípade staršej verzie klienta. Hra sa spustí prostredníctvom aplikácie a zastaví cez časovač s tlačidlom stop, ktoré sa zobrazí na ľavom boku obrazovky.

5. Po vypnutí hry nájdete v aplikácií GameBench štatistiky o FPS, o tom ako využívala procesor a GPU.

Aplikácia je dostupná aj v PRO verzii, za ktorú sa však platí mesačný poplatok vo výške 10 dolárov. V nej už získate funkciu zobrazenia FPS v reálnom čase priamo v hrách, zálohovanie do cloudu a ďalšie.

14.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+