MojAndroid

Vedeli ste, že na to, aby ste si odmerali tlak, dnes už nepotrebujete tlakomer? Smart hodinky Huawei Watch D prinášajú túto novú funkciu vďaka špeciálnemu remienku, ktorý sa stará o spoľahlivé meranie krvného tlaku. Navyše sa môžete spoľahnúť na presné výsledky, kedykoľvek prístupné v prepojenej aplikácii, či pravidelné pripomienky. Meranie tlaku pomocou smart hodiniek je jednoduchšie, ako si možno myslíte. 

Presnosť na prvom mieste

Huawei Watch D disponujú snímačom s vysokým rozlíšením, ktorý presne zaznamenáva zmeny krvného tlaku. Výsledky sú spoľahlivé a porovnateľné s inými tradičnými metódami, pričom odchýlka merania je len ±3 mmHg. Huawei Watch D umožňujú nastaviť si prispôsobené plány merania, na základe ktorých budú odosielať pripomienky na meranie krvného tlaku v naplánovaných časoch, ako napríklad ráno a večer, aby ste mali vždy podrobný prehľad o svojom zdraví.

Správne držanie tela je základ!

Tu je niekoľko tipov, ktoré majiteľom hodiniek Huawei Watch D uľahčia meranie krvného tlaku v pohodlí domova. Posaďte sa a uvoľnite sa – pre zaistenie maximálnej presnosti sa odporúča pred začatím merania zostať v pokoji aspoň päť minút. Pamätajte, že kľúčom k získaniu presných výsledkov je správne držanie tela pred, aj počas merania.

Huawei Watch D meranie tlaku
Zdroj: Huawei

Postup pri meraní tlaku smart hodinkami Huawei Watch D:

  1. Zaujmite polohu na meranie – sadnite si na stoličku a pritlačte chrbát k operadlu tak, aby boli vaše nohy položené na podlahe.
  2. Spustite meranie výberom funkcie Merania krvného tlaku z Huawei Watch D alebo z aplikácie Huawei Health
  3. Držte zápästie s hodinkami na úrovni srdca. Nezabudnite zachovať prirodzený postoj – ruka s hodinkami musí byť podopretá v lakti.
  4. Udržujte správne držanie tela až do vykonania merania.
  5. Výsledky merania krvného tlaku si môžete pozrieť v aplikácii Zdravie (Huawei Health).
Huawei Watch D meranie tlaku
Zdroj: Huawei

Ako interpretovať výsledky merania tlaku?

Správne vykonané výsledky merania krvného tlaku sa zobrazia na farebnej škále. Zelená znamená veľmi dobré výsledky – váš kardiovaskulárny systém je v skvelej kondícii. Oranžová farba signalizuje potenciálne riziko – odporúča sa navštíviť lekára na celkové vyšetrenie, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku. Ak sa na vašich hodinkách zobrazuje červená farba, s vaším telom musí byť niečo v neporiadku – odporúčame, aby ste určite navštívili svojho lekára!

Najčastejšie chyby a omyly

Ak máte pocit, že výsledky krvného tlaku nie sú správne, skontrolujte držanie tela a zopakujte meranie. Nezabudnite počas merania zostať v pokoji, nerozprávať, podoprieť si ruku v lakti, neprekrižovať nohy, no a predovšetkým zostať sedieť a držať ruku pokojne na úrovni srdca. Nie je nutné tlačiť zápästie pevne na hrudník.

20.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+