MojAndroid

Podľa najnovších nariadení je každý, kto pricestoval zo zahraničia, povinný zaregistrovať sa do systému eHranica. Proces registrácie nie je zložitý a bez problémov ním zvládnete prejsť aj cez váš Android smartfón. V dnešnom článku si ukážeme, ako na to.

Pri registrácii do systému eHranica stačí vyplniť jeden formulár

Na stránke korona.gov.sk približne v tri štvrtine stránky sa nachádza tlačidlo Vyplňte formulár ehranica. Kliknite naňho a následne zadajte krajinu, prípadne viacero krajín, z ktorých ste pricestovali.

Po potvrdení na vás čaká rozsiahly formulár. V ňom musíte vyplniť dátum príchodu na Slovensko a svoje meno, rodné číslo a zdravotnú poisťovňu. Ďalej je potrebné vyplniť aj kontaktné údaje a adresu, na ktorej absolvujete povinnú karanténu.

Do karantény ani na testovanie nemusíte ísť v prípade, že spĺňate jednu z nižšie uvedených podmienok. Ak ani jednu z nich nespĺňate, nižšie si môžete vybrať, či chcete ísť do karantény alebo sa dať otestovať.

Nakoniec už je len potrebné doplniť počet osôb, ktorí sa s vami budú zdržiavať v mieste izolácie a meno vášho všeobecného lekára. Pred odoslaním registrácie ešte musíte potvrdiť, že ste sa oboznámili s poučením o ochrane osobných údajov a že všetky údaje, ktoré ste uviedli, sú pravdivé.

Ak ste pricestovali letecky, čaká vás ešte jeden formulár

Týmto celý proces registrácie končí. Následne vám už len príde SMS správa a email s potvrdením o registrácii. Ak ste však pricestovali letecky, musíte vyplniť ešte jeden formulár. Odkaz naňho nájdete na konci registrácie.

Náš tip
COVID preukaz si čoskoro uložíte priamo v Androide

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+