MojAndroid

Xiaomi Mi 8 je najnovším prírastkom do radu vlajkových lodí tejto čínskej rýchlo sa rozrastajúcej spoločnosti. Jeho hlavnými výhodami je vysoký výkon, vydarený dizajn, kvalitné spracovanie a v neposlednom rade aj kvalitný fotoaparát. Ponúka výbavu hodnú vlajkovej lode, no na najlepších stráca absenciou certifikáciu zvýšenej odolnosti voči vode či nemožnosťou bezdrôtového nabíjania.

Náš tip
Vlajkový model Xiaomi Mi 8 dostáva update na verziu MIUI 9.5. Príde aj MIUI 10? | AKTUALIZÁCIA

Xiaomi Mi 8

V tele, ktorého vzhľad pripomína konkurenčný Apple iPhone X sa nachádza najvýkonnejší mobilný procesor súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 845. V spolupráci so 6 GB RAM sa jedná o jedno z najrýchlejších zariadení na trhu. Určite za to môže aj výborne vyladená nadstavba od výrobcu s názvom MIUI. Kapacita vnútorného úložiska môže byť 64, 128 alebo 256 GB. Zariadenie ponúka veľký, 6,21″ Full HD AMOLED displej, ktorému nechýba výrez v hornej časti. Z konektivity nechýba prakticky nič. Batéria smartfónu obsahuje kapacitu 3400 mAh a nabijete ju pomocou USB-C konektora za niečo cez hodinu aj 30 minút.

Fotoaparát

Značka Xiaomi bola dlho kritizovaná za to, že ich smartfóny nikdy neponúkali najkvalitnejšie fotoaparáty. Pritom ostatné funkcie, hlavne tých lepších zariadení boli špičkové. Konečne to pochopil aj výrobca a fotoaparát Xiaomi Mi 8 sa môže merať s najlepšími na trhu.

Hlavný snímač ponúka rozlíšenie 12 megapixelov, clonu f/1.8 a nechýba ani optická stabilizácia obrazu. Druhý objektív ponúka ohniskovú vzdialenosť 56 mm a slúži ako dvojnásobný optický zoom. Jeho svetelnosť je f/2.4 a rozlíšenie 12 megapixelov. S aplikáciou, ktorá obsluhuje fotoaparát sa pracuje veľmi dobre, je svižná a ponúka všetky dôležité nastavenia. Nechýba HDR, profesionálny režim či portrét, ktorý dokáže efektne rozmazať pozadie za fotografovaným objektom.

Patrí medzi najlepších

Fotografie ponúkajú slušnú ostrosť za všetkých svetelných podmienok. Zahanbiť sa novinka nenechá ani v noci a taktiež patrí medzi najlepších, aj keď v kvalite na taký Huawei P20 Pro ešte nemá. Šum je v akceptovateľnej hladine, detailov je dostatok. Čo sa nám páčilo, je farebné podanie. Farby sú reálne a snímač nemá tendenciu schyľovať sa k teplejším či chladnejším farbám. Rýchlosť zaostrovania je blesková.

Portrétový režim

Pri portrétovom režime spolupracujú obidva snímače. Hlavný zaostruje na objekt, pričom druhý pomáha  rozmazať pozadie. Takéto fotografie sú veľmi slušné. Objekt vpredu vynikne a jeho okraje sú pekne ostré, zatiaľ čo pozadie je rozmazané.

Zoom

Výrobca tvrdí, že novinka ponúka dvojnásobný optický zoom vďaka objektívu, ktorý má ohniskovú vzdialenosť 56 milimetrov. Priblížené fotografie naozaj nie sú len výrezom z pôvodnej, určite ponúknu viac detailov. Na druhú stranu, potrebujete mať pevnejšiu ruku, pretože tento objektív nedisponuje optickou stabilizáciou obrazu. Rovnako v noci nedokáže zachytiť toľko svetla, koľko ten hlavný. Na nočné fotografie teda odporúčame zoom nepoužívať, pri tých denných poslúži veľmi dobre.

Predný fotoaparát

Predný fotoaparát ponúka nadštandardné rozlíšenie 20 megapixelov. Disponuje clonou f/2.0. Fotografie z neho by sme zaradili medzi tie vydarenejšie. Fotografovaný objekt pekne vynikne a je dostatočne ostrý. V zložitejších svetelných podmienkach dokáže pomôcť aj HDR.

Video

Video dokáže smartfón nahrávať maximálne v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Spomalené videá majú Full HD rozlíšenie a 240 snímkov za sekundu. Videá sa vyznačujú dostatočnou ostrosťou a rýchlym a stabilným zaostrovaním. Sklamaním je ale zvuk videa, ktorý by mohol byť minimálne o triedu lepší. Je taký nevýrazný, plechový a úplne chýba basová zložka.

Podeľte sa o vaše fotografie vo FOTOmánii!

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Xiaomi Mi 8? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

 

6.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+