MojAndroid

O smartfóny a príslušenstvo sa treba aj starať. Svoje smart zariadenia by ste mali pravidelne čistiť, keďže sa na nich nachádza množstvo baktérií a prachu. Každého majiteľa smart hodiniek určite zaujíma, ako sa má o nich správne postarať. Portál Croma prináša detailný návod, ktorý vám určite pri čistení pomôže.

Keďže s našimi hodinkami športujeme, vystavujeme ich potu a tiež aj vode, mali by sme sa o ne pravidelne starať. Ak ich nebudeme čistiť, existuje veľká pravdepodobnosť, že sa buď pokazia alebo sa zníži kvalita ich výkonu. To, ako často ich čistiť, závisí od informácií, ktoré by mali byť uvedené v používateľskej príručke hodiniek.

Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE | Zdroj: Tomáš Kanálik

Displej je miesto, kde sa nachádza najviac baktérií, a preto by sme ho mali každý deň aspoň pretrieť dezinfekčnou handričkou. Treba si však dávať pozor na displeje s oleofóbnou vrstvou (tú majú dnes prakticky každé smart hodinky). Táto vrstva slúži na odpudzovanie olejovitých látok, ktoré by mohli displej poškodiť.

Zabezpečuje lepšie dotykové ovládanie a tiež aj jednoduché čistenie. Pri čistení displeja s oleofóbnou vrstvou si treba dať pozor na prípravky, ktoré obsahujú alkohol. Tie určite nepoužívajte. Postačí vám obyčajná handrička, ktorú môžete použiť buď suchú alebo jemne namočenú.

Nemali by ste prehliadnuť:

Čo sa týka remienka, čistenie závisí hlavne od materiálu, z ktorého je vyrobený. To, ako často remienok budete čistiť ovplyvňujú aj aktivity, ktoré vykonávate. Samozrejme sa odporúča remienok čistiť aspoň raz za týždeň, prípadne častejšie.

Ako očistiť remienok hodiniek?

Ako sme už spomenuli, čistenie remienka závisí hlavne od jeho materiálu. Najjednoduchšie sa čistia práve tie silikónové alebo gumené. Na ich udržiavanie vám postačí iba mydlo a teplá voda. Čistenie bude efektívnejšie, ak pri ňom použijete napríklad zubnú kefku, pomocou ktorej sa dostanete aj k špine, ktorú ste si možno na prvý pohľad nevšimli.

Podobná technika vám pomôže aj pri čistení kovových remienkov. Pozor si musíte dať na to, aby po umytí úplne vyschli. Dôležité je ich po čistení poriadne poutierať. Na to odporúčame použiť handričku, ktorá nepúšťa vlákna, ktoré by sa vám do remienka mohli nedopatrením dostať.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pri látkových remienkoch ich stačí namočiť do mydlovej teplej vody a nechať ich chvíľu odmočiť. Taktiež si treba dať pozor na prostriedky, ktoré obsahujú alkohol. Tie by sa používať v tomto prípade nemali. Opatrní buďte aj pri samotnom čistení, keďže silné drhnutie môže remienok taktiež poškodiť.

Pri čistení kožených remienkov žiadnu vodu ani mydlo potrebovať nebudete. Postačí vám čistá handrička, ktorou stačí remienok poutierať. V prípade, že doma máte prostriedok určený na čistenie kože, nebojte sa ho použiť, avšak s mierou.

Postup čistenia smart hodiniek

V prvom rade je potrebné od hodiniek odopnúť remienok a tiež zariadenie vypnúť. Ďalej si pripravte handričku z mikrovlákna, ktorú namočte a jemne s ňou očistite samotný displej a každú stranu hodiniek. Handrička by mala byť len mierne vlhká, nie mokrá.

Na očistenie miest, kde sa s handričkou nedostanete, odporúčame použiť vatovú tyčinku. Na odstránenie baktérií môžete použiť dezinfekčné prostriedky, no len také, ktoré hodinky nepoškodia. Najmä oleofóbnu vrstvu na displeji. Nakoniec stačí hodinky pretrieť čistou handričkou z mikrovlákna a zariadenie bude opäť čisté a ako nové.

Náš tip
Prišiel s Androidom 9, teraz dostáva Android 13. Tomu sa povie podpora
21.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+