MojAndroid

Spoločnosť Apple na svojej vývojárskej konferencii predstavila množstvo softvérových noviniek. Hlavnou témou bol samozrejme najnovší operačný systém pre iPhony, iOS 15. Na stránke, ktorá ukazuje najnovšie funkcie systému, sa objavil veľmi zaujímavý obrázok. Na tému upozornil portál Android Central.

Zaujímavé vyobrazenie moderného Android smartfónu

V časti, ktorá je venovaná aplikácii FaceTime, ktorá slúži na telefonovanie, sa objavil aj záhadný Android smartfón. Keďže FaceTime je možné nainštalovať aj na smartfóny s konkurenčným operačným systémom, je logické, že Apple demonštruje aplikáciu aj na Androide.

apple facetime
iPhone 12 vľavo, Android smartfón vpravo | Foto: Apple.com

Avšak ukážka smartfónu s operačným systémom Android americkej spoločnosti veľmi nevyšla. Spomínaný model vyzerá ako nejaký lacný kúsok spred niekoľkých rokov. Má obrovský rámik pod displejom aj nad ním a samozrejme nechýba ani selfie fotoaparát, ktorý je v samostatnom výreze.

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 | Foto: Redakcia


V roku 2021 takto nevyzerá ani ten najlacnejší model za niekoľko desiatok eur, pokiaľ nepočítame čínske “akože” kópie, avšak aj tie sú na tom dizajnovo lepšie. Keby Apple vedľa svojho najnovšieho iPhonu 12 s veľkým výrezom v displeji postavil nejaký vlajkový Samsung, Huawei či OnePlus, jeho marketingu by to veľmi nepomohlo.

Žiadna aktuálna Android vlajková loď nemá veľký výrez v displeji a rámiky okolo neho sú v porovnaní s iPhonmi tenšie.

Náš tip
Apple Music pre Android pridáva podporu bezstratového formátu a priestorového zvuku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+