MojAndroid

Slúchadlá AKG N200NC patria medzi tie drahšie. Aktuálna cena sa pohybuje na úrovni okolo 250 eur. Sú slúchadlá svojej ceny hodné?

AKG N200nc

Základné parametre:

 • Frekvencia 10 Hz – 20 kHz
 • Maximálny príkon 15 mW
 • Impedancia 15 ohm
 • Verzia bluetooth 4.2
 • Batéria: 400 mAh
 • Doba nabíjania: 2 hodiny
 • Doba počúvania hudby: 12 hodín
 • Hmotnosť: 76 gramov

Bohaté balenie je znakom kvalitných slúchadiel

Očakával som, že balenie slúchadiel za túto cenu bude nadštandardné. A nie je len nadštandardné, ale rozbaľovanie je takpovediac malým zážitkom. Veľká čierna krabica okrem samotných slúchadiel ukrýva množstvo praktického príslušenstva. Chýbať nesmú náhradné gumičky rôznych veľkostí. Ďalej sa tu nachádza i nástroj na čistenie. Z jednej strany je zakončený kovovou obručou a z druhej malou štetinkou. Prítomná je aj redukcia z dvoch mono 3,5 mm audio konektorov na jeden stereo.

AKG N200nc balenie

Ďalej sa tu nachádza kábel s dvomi 3,5 mm jack koncovkami (oba samce) a USB-C kábel na nabíjanie. Okrem toho samozrejme nesmie chýbať vcelku podrobný návod a nejaké ďalšie dokumenty, ktoré nebude nikto čítať. No a nakoniec, v balení sa nachádza aj látkové puzdro čiernej farby.

Konštrukcia a dizajn: Klasický nákrčníkový štýl

Ide o klasické bluetooth slúchadlá s nákrčníkom. Priznám sa, že nikdy som takémuto riešeniu nevedel prísť na chuť a pravdou je, že takéto slúchadlá som ani nevyskúšal. Skôr sa mi páči kompletne bezdrôtové riešenie s nabíjacou krabičkou. Také ponúkajú napríklad nedávno testované slúchadlá Creative Outlier Air Sports, ktoré som v teste chválil.

AKG N200nc logo

Slúchadlá od Sony ale patria do inej – vyššej ligy. Veď sú 3-krát drahšie. Prvotné obavy som teda zahodil za hlavu a pustil sa do testovania. Nákrčník je celkom príjemný a dostatočne ohybný. Po niekoľkých dňoch s týmito slúchadlami som prišiel na to, že v mnohých smeroch mi vyhovujú viac ako spomínané “true wireless airbuds”.

AKG N200nc na krku

V prvom rade sa nemusíte obávať toho, že jedno slúchadlo stratíte. Ak vám náhodou vypadne z ucha, stále je pripevnené káblom k nákrčníku. Ďalšou výhodou tohto vyhotovenia je, že ak slúchadlá vytiahnete z uší, nemusíte hľadať krabičku, do ktorej ich vložíte. Jednoducho ich necháte visieť. Navyše disponujú celkom silnými magnetmi, takže sa spoja a počas chôdze nelietajú kade-tade.

Inak ide o kvalitne spracovaný produkt, použité boli príjemné materiály a slúchadlá vyzerajú celkom atraktívne. Môže za to pravdepodobne aj kombinácia čiernej so striebornou, ktorá je “in”.

AKG N200nc drzanie

Čo sa pohodlnosti nosenia týka, som nadšený. Slúchadlá mi absolútne vyhovujú. Ani po dlhšom počúvaní hudby ma nebolia uši a v ušiach sedia výborne. Práve tohto som sa na začiatku obával, no našťastie to má AKG vymyslené dobre. To, že slúchadlá výborne sedia v ušiach, zabezpečuje aj špeciálna gumička, ktorá ich v ušiach trochu upevní.

Spárovanie a možnosti ovládania

Na nákrčníku sa nachádza niekoľko dôležitých tlačidiel, medzi ktorými nechýba ani to zapínacie. Má 3 polohy. Klasikou je vypnutie a zapnutie. Tretia poloha prepne slúchadlá do režimu párovania. Následne stačí zobrať smartfón a slúchadlá vyhľadať prostredníctvom bluetooth technológie.

AKG N200nc sluchadlo

O tom, že sú slúchadlá spárované, vás informuje nepretržite svietiace svetielko pri tlačidle. Pokiaľ stále bliká, slúchadlá ešte spárované nie sú.

Na opačnej strane sa nachádzajú ďalšie 3 tlačidlá. Tlačidlom v strede pauznete/spustíte skladbu. Týmto tlačidlom tiež zdvihnete/zložíte hovor.

 • Tlačidlo + slúži na pridávanie hlasitosti. Pokiaľ ho podržíte dlhšie, prepnete prehrávanú skladbu
 • Tlačidlom – zase zvuk stíšite. Dlhším podržaním sa vrátite o skladbu späť

Dôležitou funkciou je Ambient Aware, ktorá dostala aj svoje vlastné tlačidlo, ktorým ju aktivujete/deaktivujete. Ide o funkciu, ktorá dokáže priniesť zvuky okolia tak, aby ste všetko počuli aj vtedy, keď máte slúchadlá na ušiach. A musím povedať, že funguje veľmi dobre.

AKG N200nc tlacidla

Ak som napríklad v obchode pri pokladni, slúchadlá nemusím vyťahovať z uší. Jednoducho stlačím tlačidlo a počujem okolie. Len pripomeniem, že hlasitosť prehrávanej hudby sa v tomto režime tiež zníži.

Aplikácia veľa možností neponúka

Po pripojení slúchadiel k smartfónu môžete využiť aj špeciálnu aplikáciu, ktorá vám ponúkne nové možnosti a nastavenia. Po prvotnom pripojení sa aktualizoval tiež softvér. Trvalo to približne 5 minút. Úprimne, aplikácia veľa funkcií neponúkne. Okrem toho, že tu nájdete potrebné informácie o slúchadlách, si môžete nastaviť ekvalizér.

Avšak nastavovanie ekvalizéru príliš intuitívne nie je. A tak som aplikáciu využil len na spomínanú aktualizáciu. Okrem toho si tu môžete prepnúť funkciu špeciálneho tlačidla, ktoré prednastavene aktivuje režim Ambient Aware na funkciu TalkThru. No a nakoniec, v aplikácii si jednoducho pozriete aktuálny stav nabitia batérie.

Verzia: 3.0.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.14
Aktuálna cena: Zdarma
 • Ambient Aware – zvýrazní zvuky okolia pri počúvaní hudby
 • TalkThru – zvýrazní hlas ľudí v okolí, pre rozprávanie s nimi nemusíte slúchadlá skladať

Zvuk aj jeho kvalita

Pri slúchadlách s cenou 250 eur mám vysoké očakávania. A tie tieto slúchadlá úplne nespĺňajú. Nemôžem však povedať, že hrajú zle. Práve naopak. Zvuk je kvalitný, vyvážený, nechýba basová zložka a nestrácajú sa ani stredy a výšky.

AKG N200nc magnet

Najviac mi prekáža počúvanie počas chôdze. Ak náhodou zafúka vietor, nepočujete takmer nič. Je to dosť nepríjemné, fučanie vetra je počuť až príliš. Nepomáha ani aktívne potlačenie hluku. Slúchadlá sú vhodné skôr na pokojné počúvanie hudby či podcastov. Ideálne v lietadle, autobuse, vlaku či v MHD. V týchto situáciách je zvuk naozaj výborný. Pokiaľ vonku nefúka, dostatočne kvalitne to zvládnu aj na prechádzke.

Najnižšiu hlasitosť by som si vedel predstaviť ešte trochu slabšie. Počas počúvania na najnižšej hlasitosti je tiež počuť jemný šum v pozadí, ktorý by v takýchto drahých slúchadlách rozhodne byť nemal. Dôvodom je neustále aktívne potlačenie šumu. V tichom prostredí to skôr škodí ako pomáha.

AKG N200nc

Výdrž a nabíjanie: Bežec na dlhé trate

Tu sa dostávam k jednej z najsilnejších zbraní slúchadiel. A ňou je výdrž. Batéria s kapacitou 400 mAh dokáže zabezpečiť energiu minimálne na 12 hodín nepretržitého počúvania. A to je viac než dosť. Pokiaľ slúchadlá nepripojíte cez bluetooth, výdrž sa ešte o niečo predĺži. Aktívne potlačenie hluku je stále v pohotovosti, v oboch prípadoch.

AKG N200nc

Nabíjanie je veľmi jednoduché. Na nákrčníku sa nachádza moderný USB-C konektor, ktorý je chránený gumeným krytom. Samotné nabitie z 0 na 100 % trvá približne dve hodiny.

Záverečné hodnotenie: Kvalitný zvuk a pohodlie

Pokiaľ hľadáte slúchadlá, ktoré budú pohodlné a ponúknu kvalitný zvuk, AKG N200nc budú správnou voľbou. Teda ak s nimi nechcete behávať. Počas vetra je počúvanie hudby skôr sklamaním. Slúchadlá vám ponúknu poriadne dlhú výdrž, jednoduché ovládanie a za dizajn sa nebudete hanbiť.

Plusy:

 • Kvalitný zvukový prejav
 • Kvalitné spracovanie
 • Bohaté príslušenstvo
 • Dlhá výdrž na jedno nabitie
 • Veľmi pohodlné v ušiach
 • Pohodlné ovládanie pomocou tlačidiel na nákrčníku

Mínusy:

 • Vo vetre je zvuk výrazne skreslený a kvalita ide dole
 • Príliš silná minimálna hlasitosť, v pozadí je počuť šum
23.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+