MojAndroid

Adobe s Flashom pre mobilné zariadenia končí, informovali sme o tom začiatkom tohto mesiaca. Medzitým sa však začal predávať Galaxy Nexus s najnovším Androidom, pri ktorom bola zistená inkompatibilita so súčasnou verziou mobilného flash playera a to by mohol byť pre niektorých používateľov problém. Dnes nás našťastie Adobe uistil o tom, že do konca tohto roka vydá ešte poslednú verziu, ktorá bude určená pre všetky zariadenia s Ice Cream Sandwich. Spoločnosť bude aj naďalej vydávať sľúbené aktualizácie s opravami bezpečnostných chýb, ale s podporou budúcich verzií Androidu sa už môžeme rozlúčiť.

Dúfajme, že do tej doby, kým Google vydá ďalšiu verziu Androidu, bude HTML 5 už dostatočné rozšírený a prechod od Flashu k HTML 5 nebude tak dramatický. Google k tomuto účelu vydal už aj nástroj  pre developerov s názvom Swiffy, ktorý dokáže konvertovať Flash do HTML 5.

Zdroj: androidcommunity.com, phandroid.com

21.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+