MojAndroid

Ak patríte medzi kreatívnych ľudí, ktorí sa venujú grafike alebo dizajnu, aplikácie od Adobe vám určite nie sú cudzie. Aj táto spoločnosť si uvedomuje dôležitosť mobilných zariadení a aj na mobilných platformách uverejňuje rôzne zaujímavé nástroje, ktoré sú špeciálne optimalizované pre dotykové displeje na našich smartfónoch a tabletoch. Aplikácia Adobe Illustrator Draw, ktorá je určená na kreslenie na tabletoch, bola pre platformu iOS dostupná už niekoľko rokov a teraz sa konečne dostáva aj do obchodu Play.

Zástupcovia spoločnosti Adobe toto čakanie odôvodňujú tým, že chceli, aby bola aplikácia dokonalá a ideálne prispôsobená pre systém Android. Medzi časom zbierali vývojári spätnú väzbu od komunity na sieti Google+ a aj od používateľov ostatných Adobe aplikácií, ktoré sú pre Android dostupné. Po dlhom čakaní je teraz ale aplikácia konečne dostupná a je vidieť, že si dali vývojári skutočne záležať.

Aplikácia umožňuje vytvárať vektorovú grafiku, pričom k dispozícii je množstvo zaujímavých nástrojov. Používatelia si môžu vybrať, ktoré kresliace nástroje sa objavia v hlavnom menu. Nechýba dokonca ani digitálne pravítko, ktoré vám pomôže kresliť rovné čiary a geometrické tvary. Majitelia tabletov od Samsungu s perom S Pen budú tiež môcť využívať špeciálne funkcie týkajúce sa rozpoznania tlaku pera. Používatelia tiež budú môcť využiť až 64-násobné priblíženie, vďaka čomu bude možné vyladiť aj tie najmenšie detaily. Nechýba ani možnosť zálohovať si všetku prácu do Creative Cloud od Adobe, takže svoje výtvory budete mať kedykoľvek k dispozícii. Okrem toho tu nájdete niekoľko obrázkov, ktoré môžete zdarma upravovať a používať. Aplikácia je už teraz dostupná v obchode Play a k dispozícii je zadarmo, takže ju môžete bez obáv vyskúšať.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Adobe via Android Community

21.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+