MojAndroid

Ak patríte medzi začínajúcich používateľov Androidu, ktorí chcú vyskúšať aj iné ako základné funkcie Androidu, určite využijete aj nástroj Mohameda Hashema. Ten v programovacom jazyku Java vytvoril program, ktorý má začiatočníkom uľahčiť zadávanie ADB príkazov. Tie už teraz nemusíte zadávať manuálne pomocou príkazového riadku, stačí ich aktivovať kliknutím priamo v programe.

Pomocou nástroja ADB for noobs môžete z Android zariadenia stiahnuť logovací súbor logcat, nainštalovať alebo odinštalovať aplikácie, kopírovať súbory z alebo do zariadenia, skontrolovať voľnú pamäť, reštartovať do niektorého z módov (recovery, bootloader, fastboot …), flashnúť ROM, aktualizáciu a iné. Používateľské prostredie je prehľadné a jednoduché na používanie. Nástroj by mal fungovať na počítačoch s OS Windows, predtým ako však dôjde na jeho spustenie, musíte nainštalovať  JRE (the JAVA Runtime Environment ) a zapnúť ADB v nastaveniach Androidu – Nastavenia –> Možnosti pre vývojárov –> Ladenie USB. Nezabudnite tiež nainštalovať SDK a ADB súbory. Použiť môžete návod, ktorý nájdete v článku:

Náš tip
NÁVOD | Inštalácia slovenčiny na Androide

ADB for noobs stiahnete z XDA developers alebo pomocou odkazu –> ADB for noobs 2.0.

12.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+