MojAndroid

Tzv. All-in-one počítače ponúkajú v dnešnej dobe veľmi zaujímavé riešenia do domácností alebo kancelárie a sú populárne najmä vďaka tomu, že zaberajú minimálny priestor. Všetky takéto riešenia prichádzajú s predinštalovaným operačným systémom Windows, no už v minulosti sme mohli vidieť niektoré modely s Androidom ako druhým systémom. Spoločnosť Acer sa však snaží nasadiť nový trend svojim novým All-in-one počítačom s Androidom, ako hlavným a jediným operačným systémom.

Acer Android all-in-one

Hoci takéto zariadenie sa nedá nazvať plnohodnotným počítačom, rozhodne v nás vzbudil záujem, kým sme sa nedozvedeli, že obsahuje starší Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Rovnako aj hardvérová výbava tohto zariadenia je o niečo slabšia než by sme očakávali. Model s označením Acer DA220HQL je vybavený dvojjadrovým ARM Coretex-A9 procesorom (OMAP 4430) s taktom 1 GHz, ktorému sekunduje 1 GB pamäte RAM. Full HD displej má rozmery 21.5-palcov a spoločnosť ho označuje ako “HD optical multi-touch display”, čím má na mysli podporu technológie multi-touch a prednú kameru (pravdepodobne HD). Okrem toho je vybavený reproduktormi, 8 GB vnútornou pamäťou a bezdrôtovými technológiami Wi-Fi a Bluetooth. Samozrejmosťou je USB slot s podporou pre periférie, ako aj micro HDMI slot. Cena takéhoto zariadenia sa bude v zahraničí pohybovať na úrovni 400 dolárov.

Zdroj: cnet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+