MojAndroid

Je nám jasné, že momentálne najmodernejšie 5G pripojenie je ešte v úplných začiatkoch a obrovská väčšina sveta ešte ho nepozná, ani dlho poznať nebude. Čínske ministerstvo pre vedu a technológiu však už teraz tvrdí, že rýchlosti ďalšej budúcej generácie mobilnej siete budú ešte 8000-krát rýchlejšie.

Rýchlosť okolo jedného terabajtu za sekundu

Podľa pracovníkov v istej výskumníckej skupine má 6G sieť dosahovať rýchlosť až okolo 1 TB/s. Podľa portálu GSMarena desiatky expertov už teraz pracujú na vytvorení mobilnej siete šiestej generácie. Na druhú stranu to však potrvá ešte doslova roky, kedy sa dostane do praxe.

6G pripojenie

5G je možné v praxi použiť v IoT, respektíve je jeho využitie predurčené v tomto technologickom oddieli. Éra 6G siete nám má potom priniesť ešte lepšiu stabilitu pripojenia s “vymaxovanými” prenosovými rýchlosťami. Predtým, ako sa však podarí priniesť úplne prvú stabilnú 6G mobilnú sieť, bude potrebné ešte veľké množstvo výskumov, aby bolo vôbec možné jej komerčné zavedenie.

Stiahnete desiatky filmov v priebehu sekundy

Podľa ďalších informácií by bolo zrejme aj možné hrať online hry na 6G minimálne tak pohodlne ako na klasickej vysokorýchlostnej optike. Oneskorenie v milisekundách sa má podariť dotiahnuť na minimálne hodnoty. Nuž, všetko ohľadom ďalšej generácie mobilných sietí je otázkou budúcnosti.

Len minimum dnešných smartfónov disponuje 5G pripojením (smartfón na obrázku: Huawei Mate 20 X)

Mimochodom, hovorí sa, že pomocou 6G pripojenia bude možné stiahnuť 40 až 50 4K filmov za jednu jedinú sekundu. Na túto dobu sa vraj môžeme tešiť, avšak musíme počkať prinajlepšom niekoľko rokov. Možno je to až otázkou budúceho desaťročia.

Náš tip
Ako to je naozaj? Sú naši operátori drahí alebo lacní v porovnaní s EÚ?

7.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+