MojAndroid

Predstaviteľ spoločnosti Qualcomm označil použitie 64-bitového procesora v iPhone 5S za “marketingový trik”. V interview Anand Chandrasekherom, viceprezident a marketingový riaditeľ spoločnosti povedal, že hlavnými benefitmi použitia 64 bitovej architektúry je rozšírenie adresného priestoru pamätí. To však pri súčasných zariadeniach s operačnou pamäťou, ktorej kapacita sa pohybuje na úrovni maximálne 3GB nie je vôbec relevantné. Už vôbec nie v prípade iPhonu, ktorý k svojmu chodu používa 1GB RAM.

Prevažne … budete takýto procesor potrebovať pre adresovanie pamäte nad 4GB. To je všetko. V skutočnosti ho nepotrebujete pre výkon, a aplikácie, ktoré 64 bitové procesory skutočne využijú sa používajú len na serveroch. 

apple_a7_chipset_hero

Samozrejme to neznamená, že Qualcomm nebude v budúcnosti vyrábať 64-bitové procesory aj pre smartfóny. Apple v určitom zmysle prišiel s touto technológiou v predstihu a hoci ju vo svojich zariadeniach s 1GB RAM nepotrebuje na adresovanie pamäte, má iné výhody. Navyše bol prvým, kto ju ponúkol. Byť prvým vo svete technológií niečo predsa znamená a už teraz je jasné, že konkurencia na čele so Samsungom na seba nenechá dlho čakať. A to aj napriek tomu, že 64-bitové procesory používatelia skutočne zatiaľ nepotrebujú. Je veľmi pravdepodobné, že keby prišiel so 64-bitovým čipom ktokoľvek iný, taktiež by sa stal terčom podobných obvinení konkurencie.

Zdroj: androidauthority

2.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+