MojAndroid

4ka postupne rozširuje zariadenia, ktoré podporujú volania cez LTE, teda VoLTE. Aktuálne si cez túto najmodernejšiu technológiu zavoláte aj s Huawei P10, pričom podpora platí pre všetky verzie smartfónu Huawei P10. Patrí sem aj dual SIM model s aktualizovaným štandardným firmvérom.

Čo je to VoLTE

Hoci volanie cez LTE (Voice over LTE) je tu už dlhšiu dobu, do praxe sa u operátorov dostáva krôčik po krôčiku. Postará sa o takmer okamžité zostavenie hlasového spojenia v priebehu 1-2 sekúnd. Všetky hovory a SMS u 4ky sú spotrebovávané v rámci zakúpeného balíka alebo z kreditu. Počas konania VoLTE hovoru zostáva mobilný telefón i naďalej pripojený v LTE dátovej sieti, čiže zákazník môže zároveň prezerať internet aj telefonovať.

„Po intenzívnom testovaní najnovších modelov VoLTE telefónov v spolupráci so spoločnosťou Huawei, ktoré bolo oficiálne ukončené v septembri tohto roka, môžeme s radosťou oznámiť, že v našej sieti podporujeme VoLTE volania na vlajkovej lodi Huawei P10,“ hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN Mobile, a. s., a dodáva: „V súčasnosti dokončujeme testovanie nových modelov telefónov aj s ďalšími svetovými výrobcami smartfónov a veríme, že v blízkej dobe pribudne podpora VoLTE v našej sieti aj pre ďalšie zariadenia.“

Ako si VoLTE aktivovať

Ak chcete využívať VoLTE, treba požiadať o jej aktiváciu na zákazníckej linke 950. Operátor overí, či má zákazník k dispozícii telefón s podporou VoLTE v sieti 4ky. Úspešnú aktiváciu zákazník zistí prostredníctvom SMS do 24 hodín. VoLTE si potom musí povoliť v Nastaveniach telefónu.

Náš tip
4ka: Každé štvrté TO.∞ alebo Moja 100vka ponúka operátor zadarmo

Pri zmieňovanom Huawei P10 treba mať nainštalovanú verziu firmvéru L29C432B171 alebo novšiu. Pre kontrolu, či je konkrétne zariadenie zaregistrované v systéme VoLTE 4ky, stačí zavolať na krátke číslo *123. Ak je dané zariadenie registrované vo VoLTE systéme 4ky, ozve sa hláška o registrácii zariadenia.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+