MojAndroid

Dnes v poobedňajších hodinách odovzdali zástupcovia operátora 4ka podpísané petičné hárky na Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Bolo ich bezmála 30-tisíc a bojujú za zachovanie konkurenčného prostredia na trhu mobilných služieb, do ktorého chce zasiahnuť štát svojou aukciou frekvencií.

Práve aukcia frekvencií je podľa organizátorov neprofesionálne pripravená a môže znamenať zdvihnutie cien. To by najviac samozrejme ovplyvnilo konečných spotrebiteľov.

„Konanie štátu vyvoláva otázky o netransparentnosti celého procesu aukcie, ktorú RÚ menil náhle a za podozrivých podmienok v prospech veľkých operátorov. My a bezmála 30-tisíc občanov žiadame štát o nápravu a vytvorenie konkurenčných podmienok pre štyroch mobilných operátorov.

Dnes sme odovzdali do rúk úradu petičné hárky, ktoré podpísalo bezmála 30-tisíc ľudí. Úrad tak má zákonnú povinnosť sa petíciou zaoberať.“

Juraj Ondriš, predseda predstavenstva SWAN

V škatuli sa nachádza takmer 30 000 podpisov

Za necelé dva týždne sa spoločnosti podarilo vyzbierať od občanov až takmer 30 000 podpisov. Tí tak vyjadrili svoju nespokojnosť so zásahom štátu a veria, že žiadne zvyšovanie cien a regulácia nenastanú. Stačilo len 10 000 podpisov, no odhodlanie “štvorkárov” bolo veľmi silné. Štát sa teraz musí prípadom zaoberať a do 30 pracovných dní oznámiť výsledok vybavenia petície.

Náš tip
Ľudia v petícii bojujú za zachovanie 4ky na trhu. Poslanci jej na poslednej schôdzi riadne zavarili

 

28.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+