MojAndroid

Slovenskí mobilní operátori nás pravidelne prostredníctvom tlačových správ informujú o tom, aké smartfóny sa u nich predávajú najlepšie. Rovnako tak urobila 4ka, tak si môžeme zhrnúť to, čo obľubujú zákazníci tohto operátora.

Pripomíname, že trh so smartfónmi na Slovensku najviac ovplyvňujú práve operátori, cez ktorých sa ich predáva najviac. Pre výrobcov to znamená, že sa musia u nich snažiť zalistovať čo najviac modelov, ak chcú aj veľa predávať. V prípade 4ky sa  v uplynulom mesiaci darilo značkám Xiaomi, Apple, Motorola a Samsung. Smartfón iného výrobcu sa do TOP 10 neprebojoval.

1 Xiaomi 13
2 Redmi Note 12 5G
3 POCO X5 Pro 5G
4 Apple iPhone 14 Pro 256 GB
5 Apple iPhone 13
6 Apple iPhone SE 2020
7 Motorola moto g82
8 Motorola edge 30
9 Samsung Galaxy A54
10 Samsung Galaxy S23

Najlepšie je na tom Xiaomi. Výrobca spolu so svojim podznačkami POCO a Redmi obsadil hneď prvé tri priečky. Zaujímavé je aj to, že najpredávanejším smartfónom sa stal vlajkový Xiaomi 13. Táto priečka zvykne patriť skôr modelom strednej triedy, ktoré sa v TOP 10 nachádzajú najčastejšie. O to zaujímavejšie je aj ďalšie poradie.

Z neho totiž vyplýva, že zákazníci 4ky sa neboja priplatiť za drahší a lepšie vybavený telefón. Svedčí o tom napríklad štvrté a piate miesto, ktoré obsadili iPhony či desiate miesto s vlajkovým Samsungom Galaxy S23.

iPhone SE
Apple iPhone SE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pri pohľade na tabuľku zaujme aj šieste miesto, ktoré patrí staršiemu iPhonu SE. V tomto prípade ide o repasovaný telefón, ktorý 4ka ponúka za výhodnejšie peniaze. Dizajnom je síce už poriadne zastaralý, no výkonom či kvalitou spracovania sa stále môže rovnať s aktuálnym lepším priemerom.

Siedme a ôsme miesto si uchmatla Motorola. Model moto G82 stavil najmä na nízku cenu a veľkú batériu, čo zákazníci určite ocenia. Motorola edge 30 je zase veľmi dobre vybavená stredná trieda s atraktívnym dizajnom a tiež zaujímavou cenovkou.

Náš tip
4ka prináša nové paušály pre mladých. Sú zamerané na dáta
10.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+