MojAndroid

Presne po štvrťroku a 4 dňoch od začiatku predaja produktu Moja 4ka sa podarilo štvrtému mobilnému operátorovi získať 100-tisíc zákazníkov. Do konca roka ich plánuje mať až 300-tisíc. 4ka zároveň hlási rozšírenie vlastnej siete do dvoch nových okresných miest.

„Méta 100-tisíc zákazníkov len potvrdzuje náš rastový potenciál na slovenskom telekomunikačnom trhu, kde zákazníci majú stále vyšší záujem o služby, ktoré prinášajú výhodné volania, SMS a dátovanie za naozaj slovenské ceny. Myslím, že toto množstvo zákazníkov je jasná odpoveď na pochybnosti o zmysle nového operátora,“ uviedol výkonný riaditeľ SWAN, a. s., Martin Mosný.

4ka odmení jubilejného 100-tisíceho zákazníka zaujímavou cenou. Získa stoeurový kredit a dátový balík 4G GIGA plus na mesiac úplne zadarmo. Operátor 4. októbra 2015 predstavil verejnosti vlastný koncept s jednoduchou cenovou politikou:  4 centy za minútu volania, SMS alebo megabajt dát doma, aj v celej EÚ.

Najviac SIM kariet mobilný operátor predal v Košickom a Prešovskom kraji. Najvyšší počet predaných SIM kariet zaznamenala pošta v Prešove 1 a najviac predaných mobilných telefónov pošta v Tornali. Spomedzi nich zákazníkov najviac oslovil Samsung E1200, ktorý 4ka predáva za 14 eur.Ponuka 4ky oslovila aj zákazníkov konkurencie. Vyše 24 percent ľudí si prenieslo telefónne číslo do 4ky od iného operátora.

SIM kartu 4ky si ľudia môžu zakúpiť prakticky na každom rohu. Produkty sú dostupné na viac ako 1500 pobočkách Slovenskej pošty, ale objednať si ich môžete aj z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu, či zaslaním SMS správy na číslo 950. Aktuálne SWAN pokrýva vlastnou mobilnou LTE sieťou viac ako 50 percent populácie. Do konca roka 2016 si kladie operátor ambiciózne plány pokryť až 80 percent obyvateľstva Slovenska a dosiahnuť hranicu 300-tisíc zákazníkov.

 „V medzisviatkovom období sme sa rozšírili do ďalších dvoch okresných miest. 4ka má už plné pokrytie aj v Galante a čiastočne pokryla aj mesto Rožňava. Zároveň plným signálom sa môže pochváliť aj obec Smižany,“ prezradil technologický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN, a. s., Patrik Kollaroci.

Zo 100-tisíc zákazníkov štvrtého operátora už viac ako 25 percent platiacich zákazníkov využíva dátové balíky. 4ka už pri svojom štarte priniesla možnosť si vybrať dáta s veľkosťou 1 GB za euro na 30 dní vo vlastnej sieti operátora. Neskôr pribudol aj balík 4G GIGA PLUS za 4 eurá, ktorý umožňuje surfovať po celom Slovensku, aj v sieti zmluvného partnera v takzvanom národnom roamingu.

Zdroj: tlačová správa

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+