MojAndroid

Spoločnosť Apple a jej zariadenia nikdy nedominovali čínskemu trhu so smartfónmi, svojich fanúšikov si však našla aj v tejto krajine. Čínskemu výrobcovi Meizu sa nedávno podarilo ukradnúť niekoľko týchto fanúšikov, informuje portál GSMArena.

Spoločnosť Meizu začiatkom marca predstavila dve vlajkové lode s procesorom Snapdragon 888 a zariadenia sa začali globálne predávať minulý týždeň. Meizu 18 a Meizu 18 Pro sa teraz dostávajú k viacerým veľkým predajcom a 45 % používateľov, ktorí si jeden z týchto smartfónov kúpili, predtým vlastnili iPhone.

Spoločnosť sa týmto číslom pochválila na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti Weibo. Týmto príspevkom zároveň privítala nových používateľov.

Meizu prechod používateľov z iPhonu
Foto: GSMArena.com

Spoločnosť tieto údaje získala od čínskych online predajcov, ktorí majú dáta o tom, pomocou ktorého zariadenia si zákazníci kúpili model Meizu 18. Vo väčšine prípadov to boli používatelia iPhonu. Výrobca taktiež čerpal dáta z aplikácie, ktorá používateľom pomôže s prenosom dát medzi starým a novým zariadením.

Prečo používatelia prešli práve na Meizu smartfóny?

Vyššie spomenuté zariadenia ponúkajú zaujímavé špecifikácie, ktoré by používateľov ľahko donútili opustiť Apple ekosystém. Používatelia však na sociálnej sieti Weibo poznamenali, že ich hlavným dôvodom bola skutočnosť, že nadstavba Flyme OS 9 neobsahuje žiadne reklamy. Ostatní výrobcovia smartfónov inštalujú do svojich zariadení bloatware a používateľom vadí, že ich otravujú nechcené reklamy a upozornenia.

Kúpili by ste si aj vy smartfón od spoločnosti Meizu?

Náš tip
Google vyhral dôležitý súdny spor, ktorý trval 10 rokov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+