MojAndroid

Honor 8X prináša do strednej triedy fotoaparát s umelou inteligenciou (AI), ktorá dokáže riadiť jeho duálny snímač a dostať tak z neho skutočné maximum. Čo všetko dokáže a aké funkcie ponúka novinka Honoru v oblasti fotoaparátu si povieme v dnešnej časti seriálu 3 dni s Honor 8X.

Automatické rozpoznanie scény

Umelá inteligencia fotoaparátu dokáže pri fotení rozpoznať najrôznejšie scény a až 22 rôznych kategórií predmetov. To však nie je všetko. Honor 8X vďaka inteligentnému softvéru dokáže upraviť fotografie alebo vylepšiť nočné snímky. AI sa používa napríklad aj pri fotení s dlhšími expozíciami. Pri fotení nočných snímkov sa tak snaží odstrániť problémy s trasúcimi sa rukami a podporuje viacsnímkovú stabilizáciu na báze strojového učenia.

Vylepší selfie či zachytí ten správny moment

Honor 8X prináša aj natáčanie videí. Okrem tých klasických s rozlíšením Full HD máte k dispozícii aj podporu pre nakrúcanie krátkych spomalených a tzv. super spomalených záberov. Tie vie 8-xko vytvárať so snímkovou frekvenciou 120 resp. 460 FPS, a to pri rozlíšení 720p.  Plusom je, že umelá inteligencia dokáže v režime spomaleného snímania zachytiť moment pohybu automaticky. Využiť môžete ale, samozrejme, aj manuálny režim. Avšak netreba zabúdať na to, že nakrúcanie kvalitných videí vyžaduje dostatok svetla.

Okrem viacsnímkovej expozície, ktorá bráni nadmernej expozícii pozadí, možno hlavné objekty na fotografiách optimalizovať alebo zvýrazniť pomocou efektov bokeh. Algoritmy AI ponúkajú štyri rôzne druhy portrétov. Na selfie fotografiách sa môžete nechať aj skrášliť, prípadne nechať pozadie za vami tiež efektne rozmazať. Ak máte chuť na niečo extravagantnejšie, tak k dispozícii je AR objektív, ktorý pridá do záberov najrôznejšie efekty.

Ďalšie špeciálne efekty

Smartfóny Honor sú už typické svojimi špeciálnymi nočnými efektami. Ani tu teda nechýba režim pre zachytenie koncových svetiel automobilov v noci, svetelné grafity, stopy hviezd či hodvábnej vody. Všetky tieto efekty je však vzhľadom na dlhé expozičné časy potrebné fotiť zo statívu, čo síce obmedzuje ich použitie v teréne, no ak patríte ku kreatívcom, čo radi vymýšľajú a fotia zaujímavé zábery, tak potom vám to určite nebude prekážať. V noci oceníte aj režim nočných fotografií, ktorý dokáže vďaka malému iso a dlhým expozičným časom robiť výborné nočné fotografie s minimom šumu. Aj tu sa dá zvoliť medzi manuálnym a automatickým módom. Zvoliť môžete napríklad vlastnú hodnotu citlivosti ISO alebo čas uzávierky, ktorý sa môže pohybovať od 1/4 až do 32 sekúnd.

Efekt širokouhlej clony

Dobre známym efektom, ktorý využíva väčšina smartfónov značky Honor je tiež tzv. širokouhlá clona. Táto umožňuje zhotovenie fotografií s malou hĺbkou ostrosti. Tu môžete meniť aj po zhotovení snímku a dokonca si vybrať miesto, na ktoré sa hĺbka ostrosti bude vzťahovať a teda, ktoré objekty budú na fotografii zaostrené a ktoré naopak rozostrené.

Skvelý spoločník

Duálna zostava fotoaparátu Honoru 8X je dobrým spoločníkom pre všetkých bežných používateľov. 20 Mpix snímač poskytuje dostatok detailov a vďaka umelej inteligencii získate ďalšie zaujímavé funkcie. S Honorom sa teda pri fotení určite nudiť nebudete.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Honor.

Značka Honor rýchlo rastie a chce byť svojím fanúšikom bližšie na každom trhu. Aj preto založila čisto len slovenskú facebookovú stránku Honor SK. Slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť na svoju vlastnú dávku Honor noviniek alebo napríklad informácie o lokálnych akciách.

Ukážkové fotografie vytvorené Honorom 8X:

21.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+