MojAndroid

Bezpečnosť je pre drvivú väčšinu používateľov smartfónov podstatná. Google aj preto za posledné dni nezaspal na vavrínoch a dnes sa tak môže pochváliť skvelým číslom. Za posledné tri mesiace totiž priniesol bezpečnostné aktualizácie pre vyše 200 modelov 30 značiek.

Známejší i menej známi výrobcovia sa môžu tešiť

Trh so smartfónmi sa veľmi rýchlo zväčšuje a je ťažké udržať všetko na poriadku. Na druhej strane vôbec nie je zlé mať vo všetkom poriadok. Aj preto Google zapracoval na bezpečnosti operačného systému. Plodmi jeho práce je tabuľka nižšie.

250 aktualizovaných zariadení

250 aktualizovaných zariadení

Zoznam aktualizovaných zariadení
Zoznam aktualizovaných zariadení

Ako môžete sami vidieť, v zozname výrobcov sa našli ikonické značky ako Samsung, Huawei či Sony. Rovnako tak sa tu ale objavili aj mená ako Kyocera a Lava, o ktorých ste možno ani nepočuli. Práve to je dôkazom usilovnosti ľudí od Googlu.

Náležitá odmena pre všetkých pracovitých

Poskytnúť bezpečnostné aktualizácie pre taký počet zariadení určite zapotilo nejedného zamestnanca spoločnosti Google. Preto sa teraz vedenie môže hrdo pobúchať po hrudi. V rámci svojich dvoch programov Android a Google Play Security Rewards totiž vyplatilo v prémiách až 3 milióny dolárov.

V rámci programu Android Security Reward bola priemerná odmena vyčíslená na 2 600 dolárov a pre výskumníka to bolo až 12 500 dolárov. Najvyššiu odmenu spomedzi 99 pracovníkov dostal Guang Gong, jeho prémie činili až 105-tisíc dolárov. Odmeny v rámci programu Google Play Security dosiahli súčtom až niečo vyše 100 000 dolárov. Popri 3 miliónoch to nie je tak ohromné číslo, no predsa znamená veľa pre našu každodennú bezpečnosť.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.9.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+