MojAndroid

Už dlhšie sme nezaznamenali progres vo veľkosti RAM v mobile. Nie, že by sme skutočne potrebovali viac ako tých 16 GB, ale v minulosti sa posun konal prakticky každé dva roky. Teraz sa dozvedáme, že čínsky výrobca pamätí SK Hynix započal výrobu 18 GB modulov.

SK Hynix začína výrobu 18 GB RAM + prvý smartfón s takouto kapacitou

Výrobca o tom informoval na svojom webe a dodáva, že táto kapacita bude určená pre prémiové smartfóny. Tie budú môcť využiť 18 GB pamäte na spracovávanie obrázkov a hier vo vysokom rozlíšení. Taktiež si vieme predstaviť, že vyššia kapacita LPDDR5 pamätí umožní nahrávať 8K video pri 60 snímkach za sekundu. Žiaden zo súčasných smartfónov doteraz neprekonal hranicu 8K pri 30 fps. Najnovšie vlajkové lode, ako Samsung Galaxy S21 Ultra alebo Xiaomi Mi 11 podporujú len 8K / 24 alebo 8K / 30 fps.

18 GB RAM
Zdroj: Skhynics.com

SK Hynix taktiež očakáva, že aplikáciam to umožní prinášať náročnejšie a lepšie funkcie, ktoré nám umožnia dosiahnuť viac s našimi mobilnými telefónmi.

Tento produkt zvýši rýchlosť spracovania a kvalitu obrazu rozšírením dočasného úložiska, nakoľko kapacita vzrastie v porovnaní s predchádzajúcou 16 GB pamäťou,“ uviedol predstaviteľ spoločnosti SK Hynix.

Produktom označujú pamäte a dodávajú, že najnovšia 18 GB pamäť dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 6400 Mbps. Pre porovnanie, je to o 20 % viac, ako ponúkajú súčasné pamäte – 5 500 Mbps. To vám teoreticky umožňovalo presunúť desať 5 GB filmov za desať sekúnd.

Prvý smartfón so spomínanou kapacitou pamäte bude pripravovaný hráčsky mobil od Asusu – Republic of Gamers (ROG) Phone 5.


Asus ROG Phone 3

10.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+